Головна Корисна інформація Перелом кісток в літньому віці

Перелом кісток в літньому віці

Зимові погодні сюрпризи приносять радість, мабуть, тільки дітям. Вік людини, як і все в природі, також має сезонний відтінок: зима для літньої людини - особливе випробування. Мороз і ожеледь змінює відлига, заметіль закінчується сльотою. В таких умовах зорієнтуватися на вулиці важко будь-кому, а якщо тобі за 60 - тим більше.
 
  Тому родичі повинні завчасно подбати, щоб в кишенях одягу для прогулянок їх літніх підопічних була папір з усіма необхідними відомостями про її власника: ПІБ, вік, адреса, телефони та імена рідних.
   Слід пам'ятати, що вікові зміни позначаються на організмі, в цілому, і на ході, в тому числі: людям похилого віку не завжди вдається утримувати рівновагу. Проблеми з судинами і обміном речовин, перепади артеріального тиску, різні хвороби суглобів і змінена щільність кісткової тканини роблять ходу нестійкою.


  До цього слід додати недолік кальцію в кістках і слабку м'язову масу, які характерні для літніх людей. Тому взимку навіть найзручніша взуття не може вберегти від падіння і можливих переломів кісток.
Переломи приносять фізичні і психологічні муки в будь-якому віці, в похилому - ця проблема може закінчитися інвалідністю.
 

Перелом кісток в літньому віці перші дії


  Якщо все ж літній людині не вдалося вберегтися від перелому кісток при падінні, оточуючим необхідно вжити термінових заходів по доставці потерпілого в травмпункт. Викликавши невідкладну допомогу, яка, як правило, приїжджає протягом півгодини, вони врятують старого від переохолодження, впливу больового шоку і можливих серцево-судинних ускладнень.


  Співробітники травмпункт швидко нададуть кваліфіковану допомогу, зробивши рентгенівські знімки, наклавши гіпс і супроводивши відповідними довідками. На жаль, на цьому закінчується невідкладна допомога медустанов і починається болісний період, що включає море проблем. Як літній людині в гіпсі дістатися від травмопункта додому? Яким чином з викликаного таксі потрапити в квартиру, а потім, в найближчі після перелому і надання швидкої допомоги дні, прийти в поліклініку, щоб продовжити лікування і пройти подальшу реабілітацію у травматолога.


  Ці проблеми доведеться вирішувати родичам, на яких лягає вся тяжкість і, на жаль, відповідальність за стан хворого.
Допомога «перевезень» з доставки потерпілих від ліжка до лікарні
   В інтернеті можна знайти багато порад про те, як на милицях чи в інвалідному кріслі хворому з переломами кісток спускатися або підніматися по сходах.
  Всі вони, за великим рахунком, викликають подив. Оскільки у віці спиратися на милиці важко взагалі, через низьку м'язової маси, а з переломом кісток, тим більше.

Хорошим виходом з положення можуть бути служби перевезення, які здійснюють доставку хворого від ліжка в квартирі до медустанови і назад. Досить вибрати в інтернеті фірму, позначити оператору проблему, визначивши спільно дату і час поїздки.


  Фірми, які спеціалізуються на цьому виді послуг, мають в своєму арсеналі все необхідне: від облаштованих відповідним чином автомобілів до персоналу, який здійснює перенесення потерпілого на комфортних ношах.
   Більш того, водій перевезення чекатиме пацієнта, поки той не пройде всі необхідні процедури у лікаря, і доставить його назад, в квартиру.
Безумовно, ця надійна, комфортна, але платна послуга коштує досить дорого. Але тут мова повинна йти про безпеку і надалі здоров'я травмованого літнього родича.

Харчування, вітаміни, фізкультура під час лікування і період реабілітації


   Час і результат лікування літньої людини з переломами кісток повністю залежить від його поведінки, яке має строго відповідати приписом лікуючого травматолога.
  Необхідні для всіх у повсякденному житті профілактичні заходи по зміцненню м'язової і кісткової тканини, в лікувальний і реабілітаційний період при переломах рекомендовані особливо.
Слід відмовитися від шкідливих звичок (тютюнопаління та вживання спиртних напоїв) .Необхідно приймати вітамінні комплекси для людей віку 60+. Вітаміни Д в розмірі 10 мкг і кальцію не менше 700 мг на добу допоможуть зміцнити кістки.

Правильне і збалансоване харчування принесе неоціненну користь, якщо в раціон літнього хворого будуть входити:

 • Сир
 • Вершкове масло
 • Картопля
 • печінка
 • Морська риба
 • сири
 • горіхи
 • Кисломолочні продукти

   Звичайно ж, під час лікування прогулянки для літнього хворого з переломами кісток неможливі, але провітрювання приміщення, гігієнічні процедури з вологого прибирання приміщення і фізичні вправи для лежачих хворих допоможуть тримати в тонусі м'язову масу.
   Після 2-3 місяців постільного режиму, коли лікарі знімуть гіпс, в період реабілітації літньому пацієнту доведеться серйозно займатися собою. Оскільки повне відновлення травмованого органу неможливо без відповідної роботи.

Останні статті

 • БУДИНОК ПРИСТАРІЛИХ ЛЬВІВ Небезпека зимових прогулянок в літньому віці

  Загальні рекомендації поведінки літніх під час зимових прогулянок. Чим небезпечні перепади температур і атмосферного тиску для пенсіонерів?...

 •  
 • Бабусина кімната - острівець затишку

  У наших сім'ях дуже часто представникам різних поколінь доводиться жити під одним дахом. Треба зробити все можливе, щоб всі члени сім'ї відчували...

 •  
 • Розсіяний склероз: опис і причини

  При упоминании болезни под названием рассеянный склероз сразу представляются люди пожилого возраста....

 •