Головна Корисна інформація Порушення пам'яті в літньому віці

Порушення пам'яті в літньому віці

Зміни в роботі пам'яті виникають і проявляються не відразу, цей процес не спонтанний. Поступово, практично непомітно для оточуючих починаються незначні зміни в поведінку літньої людини. Спочатку все списується на випадковість або просто не звертають уваги. Випадково забутий ключ в замкову щілину, речі перекладаються на інші місця, задаються одні і ті ж питання, забувають одягнути один елемент одягу (взуття, штани і інші предмети одягу), страви солять або перчать не по одному разу.

Але не завжди люди похилого віку набувають проблеми з пам'яттю, інші проживають довге свідоме життя без всяких психічних змін.

Але все ж проблеми з пам'яттю, не наводяться на рівному місці, можна відстежити передумови виникнення збоїв в роботи пам'яті.

Ускладнення в роботі пам'яті відбуваються в результаті ряду захворювань:

Хвороби, пов'язані з порушенням кровообігу головного мозку, що виникають в результаті черепно-мозкової травми, атеросклерозі, інсульті.

Ступінь і серйозність погіршення пам'яті залежить від небезпеки черепно-мозкової травми. Чим сильніше травма, тим серйозніше наслідки. У деяких випадках при ураженні головного мозку може виникнути амнезія, при якій потерпілий може забути, як сталася травма і не пам'ятати події до неї.

Атеросклероз найчастіше служить однією з причин зміни пам'яті у людей зрілого віку. При цьому захворюванні відбувається розлад кровообігу головного мозку, зменшується кровоток до мозку.

При інсульті відбувається перекриття кровопостачання однієї з областей головного мозку, в результаті дана область практично перестає функціонувати, що відбивається на роботі пам'яті і інших органів.

Зниження працездатності всіх органів, зниження імунітету.

Наявність цукрового діабету в похилому віці також провокує порушення роботи пам'яті. Оскільки при даному захворюванні змінюється кровотік до важливих органів, в тому числі мозку. Через ураження кровоносних судин їх ущільнення, перекриття виникають погіршення в роботі органів, призводить до ураження головного мозку.

При порушенні в роботі щитовидної залози можуть виникнути проблеми з пам'яттю. Головною причиною служить нестача йоду в організмі. Знизити ймовірність втрати пам'яті в солідному віці можливо при правильному харчуванні, приділяючи увагу продуктам з великим вмістом йоду, морепродуктів, горіхів і кисломолочним продуктам.

Зміни життєвих умов, часті переживання, стрес, депресія, апатія.

Одне із захисних механізмів функціонування організму є відключення, стирання негативних спогадів, які негативно впливають на психологічний і фізичний стан людини. Це може бути пов'язано з трагедією або втратою в сім'ї, проблемами на роботі. Людський мозок витісняє такі спогади, тим самим рятує людину від неврозу і депресії. Можна вважати нормою, якщо це відбувається разово, але, коли втрата спогадів трапляється постійно це явна ознака проблеми з пам'яттю.

Будинок пристарілих Львів - Затишок  це новий будинок, який подарує  абсолютно інше життя, інші емоції, нових друзів, дозволить зрозуміти, що старість це не вирок, а всього лише новий етап, який також може супроводжуватися приємними моментами, радістю, відмінним самопочуттям і масою позитивних емоцій.

Останні статті

 • БУДИНОК ПРИСТАРІЛИХ ЛЬВІВ Небезпека зимових прогулянок в літньому віці

  Загальні рекомендації поведінки літніх під час зимових прогулянок. Чим небезпечні перепади температур і атмосферного тиску для пенсіонерів?...

 •  
 • Бабусина кімната - острівець затишку

  У наших сім'ях дуже часто представникам різних поколінь доводиться жити під одним дахом. Треба зробити все можливе, щоб всі члени сім'ї відчували...

 •  
 • Розсіяний склероз: опис і причини

  При упоминании болезни под названием рассеянный склероз сразу представляются люди пожилого возраста....

 •