Головна Корисна інформація Що краще: доглядальниця або будинок пристарілих?

Що краще: доглядальниця або будинок пристарілих?

Будинок пристарілих Львів або догляд за людьми похилого віку вдома, як зробити свій вибір

Адже переїзд - радикальна зміна і стрес для людини старшого віку. Але не всі сім'ї можуть дозволити собі найняти фахівця по догляду. А зібрати всі необхідні документи і отримати допомогу держави не так-то просто. До того ж в нашій країні дійсно складно знайти кваліфікованих помічників. На Заході діє ліцензування - фахівців не тільки навчають, а й перевіряють їх кваліфікацію. Але в Україні такої ліцензії немає, тому високий ризик нарватися на самозванця або некомпетентної людини.

Крім того, обійтися силами одного помічника, швидше за все, не вийде. Він або вона буде вигоряти, йти у відпустку і відпочивати у вихідні. І ще один нюанс: пацієнтові, навіть у важкому стані, потрібне спілкування і соціалізація. А це нелегко влаштувати, коли людина весь час перебуває вдома.

У яких випадках потрібно серйозно задуматися про будинок для людей похилого віку?

Якщо у вас не вистачає часу, сил і умінь для самостійного догляду за близьким, якщо ви не знайшли професійного фахівця по догляду або якщо вашому родичу потрібен не тільки догляд, але і медична допомога (але не лікування в лікарні). Але, як ми вже сказали, переїзд в пансіонат - це стрес, тому важливо якомога раніше поговорити про це з близьким, дізнатися його думку і по можливості враховувати його побажання. А ще пам'ятати, що людині потрібен час, щоб звикнути до нового місця і укладу життя. Чим частіше ви будете відвідувати родича, особливо в перший час, тим простіше йому буде адаптуватися.

Будинок пристарілих Львів - це дорого?

Залежить від установи, вони бувають державні та приватні. У державних будинках престарілих пацієнт віддає 75% своїх доходів (як правило, це тільки пенсія), а його забезпечують всім необхідним. Звичайно є обмеження, далеко не так просто оформити родича в державний будинок престарілих, банально просто може не бути місця. Проживання в хорошому приватному будинку для літніх людей в Львівській області навряд чи обійдеться дешевше. А при наявності захворювань, що вимагають додаткового догляду, сума буде більше. Якщо проживання в приватному будинку для літніх людей в Львівській області стоїть дуже дешево, це повинно насторожити.

Останні статті

 • БУДИНОК ПРИСТАРІЛИХ ЛЬВІВ Небезпека зимових прогулянок в літньому віці

  Загальні рекомендації поведінки літніх під час зимових прогулянок. Чим небезпечні перепади температур і атмосферного тиску для пенсіонерів?...

 •  
 • Бабусина кімната - острівець затишку

  У наших сім'ях дуже часто представникам різних поколінь доводиться жити під одним дахом. Треба зробити все можливе, щоб всі члени сім'ї відчували...

 •  
 • Розсіяний склероз: опис і причини

  При упоминании болезни под названием рассеянный склероз сразу представляются люди пожилого возраста....

 •