Перейти до вмісту

Розсіяний склероз: опис і причини

При згадці хвороби під назвою розсіяний склероз відразу представляються люди похилого віку. А тим часом це захворювання вражає людей віком від двадцяти до п'ятдесяти років. Іноді хворими є літні люди і діти.

Розсіяний склероз - недуга

При згадці хвороби під назвою розсіяний склероз відразу представляються люди похилого віку. А тим часом це захворювання вражає людей віком від двадцяти до п’ятдесяти років. Іноді хворими є літні люди і діти.

Розсіяний склероз – недуга, що вражає головний і спинний мозок. Для адекватної роботи організму центральна нервова система відправляє нервові імпульси в мозок. Під час розсіяного склерозу передача цих імпульсів порушується. Це відбувається через руйнування мієліну, який становить оболонку нервових волокон. Через це руйнування відбувається запалення і утворюється рубцева тканина. Рубець ускладнює проведення імпульсів.

При скруті процесу передачі нервових імпульсів в мозок, у людини порушується мовна, рухова і зорова функції.

На розвиток розсіяного склерозу впливає дисфункція імунної системи. До сих пір невідомо чому в роботі імунної системи відбувається збій, який призводить до руйнування мієліну.

Спровокувати розсіяний склероз можуть також і такі фактори: розвиток запального процесу; травми; зменшення кровопостачання певної ділянки або органу через порушення припливу артеріальної крові; стреси; нестача вітаміну D.

Симптоми і діагностика розсіяного склерозу

Захворювання протікає повільно. У хворих виявляються початкові симптоми, коли вже приблизно п’ятдесят відсотків нервових волокон виявляються ураженими.

Основними ознаками розсіяного склерозу позначають:

  1. зорова дисфункція;
  2. втрата координації руху;
  3. мимовільні і швидкі скорочення м’язів;
  4. оніміння кінцівок;
  5. проблеми з промовою;
  6. зменшення чутливості шкірних покривів;
  7. проблеми з сечовипусканням і дефекацією;
  8. депресивний стан;
  9. зниження розумових здібностей;
  10. мимовільний сміх і плач.

При появі хоча б одного або двох симптомів потрібно негайно звертатися до фахівця, тому що визначити дане захворювання, якщо воно не є рецидивом, вкрай складно. На діагностику може піти кілька місяців або років, а в цей час хвороба прогресуватиме.

Первинна діагностика включає в себе ретельний огляд пацієнта, визначення його неврологічного стану. Далі здійснюється магнітно-резонансна томографія, дослідження методом викликаних потенціалів, спинномозкова пункція.

Лікування і профілактика розсіяного склерозу

Розсіяний склероз повністю вилікувати неможливо. Проведення терапії направлено на зменшення ступеня прояву симптомів хвороби. Це робиться з метою дати людині можливість існувати максимально комфортно з цією недугою.

Хворому призначаються кортикостероїди (для зняття гострих запалень); імуномодулятори; препарати для стабілізації психоемоційного стану; ліки для підтримки нормального функціонування тих органів, які страждають під час захворювання. Позитивно впливають на перебіг захворювання знаходження на свіжому повітрі, гімнастика і інша фізична активність.

Оскільки досконально не з’ясовано, чому виникає розсіяний склероз, то і не існує профілактичних заходів попередження даного захворювання. Є лише рекомендації для зниження загострень. Ними є: постійний прийом необхідних ліків, навіть в моменти ослаблення симптомів; заборона використання гормональних контрацептивів; контроль маси тіла; відмова від прийому алкоголю і куріння; уникнення стресових ситуацій.

Безумовно, подальше життя хворого на розсіяний склероз в більшій мірі залежить від терміну виявлення захворювання і від віку пацієнта, а й дотримання всіх вищевказаних профілактичних заходів може суттєво полегшить його подальше існування.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.