Skip to content
Що таке цукровий діабет?;

Що таке цукровий діабет?

Діабет у людей похилого віку – симптоми та лікування

Діабет – одне з найпоширеніших захворювань серед людей похилого віку. Ним страждають близько 30 – 40% людей віком від 65 років. Інші, у яких не встановлено діагноз, перебувають у групі ризику через зміни у вуглеводному обміні, пов’язані з процесом старіння. У цій статті ми відповімо на питання, що таке старечий діабет, як він проявляється і на що слід звертати увагу при догляді за людиною похилого віку в умовах цього захворювання.

Що таке діабет?

Діабет – хронічне порушення обміну речовин, що характеризується підвищеним рівнем цукру в крові. Це відбувається через дефіцит інсуліну або його неправильного функціонування. Існує два типи діабету:

  • Цукровий діабет 1 типу, інсулінозалежний, діагностується найчастіше у дітей та молодих людей. Це пов’язано з пошкодженням інсулін – секретуючих клітин підшлункової залози, що призводить до повного припинення вироблення цього гормону.
  • Цукровий діабет 2 типу, інсуліннезалежний, найчастіше зустрічається у людей похилого віку. Причиною гіперглікемії у разі є неправильна функція інсуліну, а основі захворювання зазвичай лежать порушення вуглеводного обміну. Фактори, що підвищують ризик захворювання, включають неправильне харчування, ожиріння, високий рівень холестерину, відсутність фізичної активності та гіпертонію. Цукровий діабет 2 типу часто залишається недіагностованим протягом тривалого часу, оскільки його симптоми є неспецифічними.

Симптоми діабету 2 типу у людей похилого віку

У людей похилого віку з діабетом можуть спостерігатися такі симптоми:

  • погіршення пам’яті та концентрації уваги
  • підвищений апетит та спрага,
  • порушення зору,
  • проблеми зі шкірою,
  • часте сечовипускання,
  • грибкові інфекції та інфекції сечовивідних шляхів,
  • відчуття слабкості.

Оскільки перераховані симптоми не є специфічними, варто регулярно проходити скринінгові дослідження (аналіз рівня цукру в крові, тест на толерантність до глюкози), щоб виявити захворювання якомога раніше.
Нелікований діабет у похилому віці може спричинити дуже серйозні ускладнення. Найбільш поширеними є інфаркт міокарда, атеросклероз, інсульт, ураження нирок, що призводить до ниркової недостатності, а також ураження нервової системи, що проявляється, наприклад, сенсорними порушеннями, поколюванням і онімінням.

Норми цукру в крові у людей похилого віку

Нормальний рівень цукру у людини похилого віку не повинен перевищувати 140 одиниць натще, а оптимальне значення становить від 70 до 90 мг/дл. Рівень цукру через дві години після їди не повинен перевищувати 160 – 180 мг/дл.

Діабет у похилому віці – лікування

Лікування цукрового діабету 2 типу засноване на симптоматичному лікуванні гіперглікемії та гіпоглікемії. Основу лікувального лікування становить збалансоване харчування з урахуванням регулярності прийому їжі та її якісного розмаїття. Також важливо збільшити фізичну активність. Фармакологічне лікування засноване на застосуванні препаратів, що стимулюють секрецію інсуліну, та безпосередньому введенні інсуліну в організм.

Як доглядати літню людину, хвору на діабет?

Роль особи, яка здійснює догляд за хворим на діабет, насамперед полягатиме в наданні їй або їй підтримки у дотриманні рекомендацій лікаря.

Регулярно приймайте ліки – дуже важливо приймати призначені вам таблетки у певний час та у рекомендованій дозі. Тому варто подбати про те, щоб літня людина не забувала приймати свої ліки. Також дуже важливо дотримуватись термінів наступних візитів до фахівця, а також рекомендованих періодичних обстежень.

Дотримання рекомендацій щодо харчування – допомога у приготуванні збалансованої їжі тут матиме важливе значення. Їх не слід робити рясним, але приймати часто й у певний час. Вам слід обмежити кількість солі, цукру та простих вуглеводів, а також включити до свого раціону велику кількість овочів.

Фізична активність – регулярні фізичні вправи знижують резистентність до інсуліну. Роль особи, яка здійснює догляд за людиною з діабетом 2 типу, полягатиме в тому, щоб мотивувати її займатися фізичними вправами, адаптованими до її можливостей. Навіть регулярні прогулянки або марші позитивно вплинуть на загальний стан здоров’я літньої людини.

Правильна гігієна – варто приділити особливу увагу гігієні пацієнта, особливо стану рук та ніг. Людині з діабетом не слід носити тісне взуття чи шкарпетки, які чинять тиск. Вони можуть викликати порушення кровообігу і призводити до шкірних інфекцій і навіть т.д. н. синдром діабетичної стопи.

Короткий зміст

У людей похилого віку діабет розвивається непомітно, тому регулярні скринінгові обстеження дуже важливі. Раннє виявлення захворювання допоможе уникнути ускладнень та зупинити подальший розвиток хвороби. Роль особи, яка здійснює догляд за літньою людиною, у якої діагностовано діабет 2 типу, полягає в тому, щоб допомогти їй дотримуватися рекомендацій лікаря та мотивувати його до фізичної активності.

Спеціалізований будинок для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями у Львові – ЗАТИШОК

НАШІ ПОСЛУГИ

  • Догляд за лежачими хворими.
  • Реабілітація після інсульту та травми головного мозку.
  • Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера.
  • Догляд за людьми похилого віку.
  • Догляд за людьми з деменцією.
  • Цілодобовий догляд – допомога у пересуванні, одяганні, харчуванні, прогулянках, побутових заходах.
  • Догляд за людьми похилого віку з цукровим діабетом.
  • Догляд за пацієнтами з переломом шийки стегна.
  • Реабілітація після інсульту та інфаркту.
  • Реабілітація після перелому шийки стегна.
  • Послуги трансферу по Львову та області.
  • Міжнародне медичне перевезення.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380674504454

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

+38 (067) 450-44-54