Активне та здорове старіння
Старіння – неминучий процес, який чекає на кожного з нас. Однак це не означає, що ми приречені втрачати здоров’я та життєву силу у міру старіння. Навпаки, активне та здорове старіння – це мета, якої ми можемо досягти, піклуючись про себе на різних рівнях. У цій статті ми розглянемо, чому варто зосередитися на активному та здоровому старінні і які кроки ми можемо зробити, щоб повною мірою насолоджуватися життям у похилому віці.
Що таке здорове старіння?
Деякі люди приписують здоров’я успіху або генам, що частково вірно, оскільки ми самі найбільше впливаємо на своє здоров’я. Активний спосіб життя, збалансоване харчування та профілактика здоров’я – три кроки до кращого повсякденного життя, а також спосіб мінімізувати ризик захворювань. А також ті, що пов’язані зі старінням.
Здорове старіння не має нічого спільного з хронічними захворюваннями та необхідністю відмовлятися від улюблених занять. Як цього досягти? Втрата фізичної форми у певному віці найчастіше пов’язана з тим, що люди похилого віку істотно обмежують свою активність, нехтують здоровими звичками (або взагалі не дотримуються їх). За оцінками, лише 7% людей віком від 60 до 64 років регулярно займаються спортом. Це дуже шкода, адже вправи, підібрані з урахуванням ваших можливостей, є найкращим засобом перших ознак старіння.
Відмова від фізичної активності серед людей похилого віку часто супроводжується відходом із суспільного життя. Пенсіонери більше не «насолоджуються життям», що зумовлено, зокрема, шкідливими стереотипами, що стигматизують людей похилого віку. Самотність, неправильне харчування та відсутність фізичних вправ – ідеальні умови для розвитку хвороб. Тому варто зосередитися на активному старінні, слідуючи приказці «вік – це лише число».
Здорове старіння не означає, що наше тіло взагалі не змінюється. З віком організм стає менш стійким, більш схильним до серцевих захворювань, діабету, остеопорозу та багатьох інших, а також втрачає фізичну форму. Однак ці фактори не виключають здорової старості.
Зупинення процесу старіння: що робити, щоб старіти повільніше?
Зупинити процес старіння неможливо, але здорова та щаслива старість досяжна. Замість того, щоб прагнути виглядати якомога молодше, нам слід зосередитися на доброму самопочутті та зміцненні свого тіла.
З віком наші м’язи стають в’ялими та слабкими – регулярні вправи уповільнять цей процес і допоможуть нам залишатися сильними та підтягнутими.
Фізична активність запобігає хворобам серця, надмірній вазі, остеопорозу та багато інших недуг, пов’язаних зі старістю.
Дієта, багата на поживні речовини, і багате питво води – запорука гарного самопочуття, сяючого зовнішнього вигляду, ефективного функціонування опорно-рухового апарату та підвищення імунітету.
Літнім людям слід їсти меншими порціями і є частіше. Також рекомендується обмежити в раціоні цукор, сіль та жири, оскільки з віком обмін речовин уповільнюється, що створює ризик надмірної ваги та ожиріння.
Регулярні візити до лікаря та профілактичні огляди мають бути пріоритетом. Чим раніше виявлено можливе захворювання, тим легше його вилікувати. При виникненні захворювань важливо лікувати їх разом із лікарем і дотримуватися рекомендацій щодо лікування.
Здоровий сон: сон відіграє ключову роль у відновленні організму. Регулярний та достатній сон допоможе вам почуватися енергійним та здоровим.
Розумна активність: регулярні розумові вправи, такі як розв’язання кросвордів, читання, освоєння нової навички або вивчення іноземної мови, допоможуть вам зберігати гостроту розуму.
Соціальна активність: збереження соціальної активності та підтримання відносин із сім’єю та друзями може допомогти запобігти почуття самотності та депресії.
Попри зовнішній вигляд, активне та здорове старіння не так складно, як може здатися. Щоб зупинити старіння, потрібно поступово змінювати звички. Також корисна підтримка близьких або відвідування занять у будинках для людей похилого віку.
Будинок для людей похилого віку як форма активації для людей похилого віку
Чи є будинок для людей похилого віку відповідним місцем для літньої людини? В Україні прийнято вважати, що людина похилого віку не повинна залишати свій будинок і сім’ю, але в багатьох випадках це означає самотність і ізоляцію. Тим часом, у будинках для людей похилого віку люди похилого віку можуть розвиватися, а також отримувати доступ до розваг і можливостей для встановлення нових відносин.
У багатьох випадках, коли близькі не в змозі забезпечити літній людині належний догляд або перебувати з нею досить часто, щоб підтримувати його психічний благополуччя, найкращим рішенням може бути приміщення літньої людини у приватному будинку для людей похилого віку «Затишок» у Львові
Регулярна фізична активність та здорове харчування – фактори, які мають стати частиною вашого щоденного розпорядку, незалежно від віку. Варто також пам’ятати про профілактичні огляди, оскільки раннє виявлення патологічних змін дозволяє проводити ефективне та менш інвазивне лікування.
НАШІ ПОСЛУГИ
- Догляд за лежачими хворими.
- Реабілітація після інсульту та травми головного мозку.
- Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера.
- Догляд за людьми похилого віку.
- Догляд за людьми з деменцією.
- Цілодобовий догляд – допомога у пересуванні, одяганні, харчуванні, прогулянках, побутових заходах.
- Догляд за людьми похилого віку з цукровим діабетом.
- Догляд за пацієнтами з переломом шийки стегна.
- Реабілітація після інсульту та інфаркту.
- Реабілітація після перелому шийки стегна.
- Послуги трансферу по Львову та області.
- Міжнародне медичне перевезення.
uarenamed@gmail.com – для клієнтів