Перейти до вмісту

Що таке Хвороба Паркінсона

З історії хвороби

Ця недуга відома з давніх часів. Відомо, що навіть царі стародавнього Єгипту страждали від цієї недуги. Захворювання зустрічається по всьому світу. Сальвадор Далі, Мао Дзе Дун, Мохаммед Алі, папа Римський Іоанн Павло II – всіх цих відомих людей об’єднує хвороба Паркінсона. Захворювання також призвело до глобальних змін – через нього пішов з поста диктатор Ф. Франко, який піклувався про своє здоров’я.

Англійський лікар Джеймс Паркінсон вперше назвав хворобу «тремтячим паралічем». Він вивчав дане захворювання не в лабораторіях, не в лікарнях, а на вулицях серед звичайних людей похилого віку. Пізніше захворювання стали назвати хворобою Паркінсона та паркінсонізм.

Причини і симптоми

Захворюванням, як правило, страждають люди похилого віку (від 50 років), в окремих випадках – раніше. Це пов’язано з тим, що хвороба викликається відмиранням певних клітин головного мозку, які відповідають за дофамін. Точні причини захворювання залишаються загадкою для вчених.

Захворювання поки не піддається повному лікуванню, і все лікування зводиться до зменшення симптомів, тому хвороба займає другий місце після Альцгеймера серед дегенеративних хвороб.

Основні симптоми:

Підвищений м’язовий тонус, погіршення рухових здібностей, складність в утриманні рівноваги.

Хворий не може триматися прямо і рівно – верхня частина тіла нахилена, суглоби знаходяться в напівзігнутому стані, що нагадує позу прохача. Людині важко утримувати рівновагу і пересуватися. Рухи ускладнені – він може почати тягнути руку і застигнути на час і тільки потім закінчити його. Подолання інерції теж викликає труднощі – при поштовху людина не зможе сам зупинитися, вона почне бігти до падіння або зіткнення з яким-небудь предметом. Якщо підійти ближче, то можна помітити, що вираз обличчя хворого майже не змінюється, погляд спрямований в одну сторону. Людині важко говорити. Почерк таких людей стає нерозбірливим.

Тремтіння частин тіла

Найбільш помітний симптом при паркінсонізмі. Постійне, що не контрольоване людиною тремтіння кінцівок, мімічних м’язів, голови. Пальці хворого проробляють характерний рух – ніби вона перераховує купюри.

Порушення в психіці і вегетативні розлади

Паркінсонізм зможе виявити не тільки професійний лікар, а й звичайна людина, найчастіше саме рідні помічають погіршення в стані людини.

При захворюванні відбувається два випадки: втрата ваги або ожиріння.

До психічних змін можна віднести втрату ініціативи, неуважність, боязкість, нав’язливість, егоцентризм, людина погано переключає увагу з одного предмета спілкування на інший, з’являються проблеми зі сном і т.д. У всіх людей різні симптоми.

Діагностика захворювання

Виявлення хвороби не викликає труднощів у лікарів. Як правило, грунтуючись на скаргах людини, лікар вже може зрозуміти ознаки хвороби Паркінсона. Хворий здає звичайні аналізи – кров, сечу. У деяких випадках доводиться вдаватися до електрографія.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.