Перейти до вмісту

Активність людей похилого віку

Фізична активність людей похилого віку

Фізичні вправи благотворно впливають на здоров’я та самопочуття кожної людини. Однак фізична активність людей похилого віку заслуговує на особливу увагу, оскільки її частота і інтенсивність з віком знижуються. Форми активності у людей похилого віку часто зникають, а хронічні захворювання є приводом утриматися від усіх видів фізичних вправ. Тим часом, початок регулярних фізичних вправ навіть у літньому віці може принести користь здоров’ю та покращити фізичну форму. Фізичні вправи рекомендуються всім, навіть людям похилого віку з хронічними захворюваннями, за умови, що вони адаптовані до індивідуальних можливостей.

Фізична активність для людей похилого віку – переваги

Фізична активність, безперечно, є одним із методів уповільнення процесу старіння організму. Фізичні вправи у похилому віці благотворно впливають як на м’язи і суглоби, а й у роботу мозку, зовнішній вигляд шкіри багатьох інших сфер. Тому основою профілактичних та лікувальних заходів серед людей похилого віку є регулярна фізична активність. До основних переваг фізичної активності для людей похилого віку належать:

  • профілактика порушень пам’яті, уваги та обробки інформації – люди, які займаються спортом хоча б кілька разів на тиждень, рідше хворіють на хворобу Альцгеймера і деменцію, ніж ті, хто веде сидячий, малорухливий спосіб життя; регулярні фізичні вправи підвищують концентрацію важливих нейротрансмітерів, таких як дофамін, серотонін, норадреналін, які покращують пам’ять, здатність сприймати інформацію, покращують настрій та концентрацію уваги;
  • знижується ризик розвитку атеросклерозу, діабету чи остеопорозу – поєднання фізичної активності зі здоровим харчуванням допомагає мінімізувати ймовірність розвитку захворювань, пов’язаних із способом життя;
  • збільшення м’язової маси, покращення гнучкості, сили та координації рухів, що важливо, наприклад, при профілактиці остеопорозу.

Вся користь для здоров’я від фізичної активності для людей похилого віку може спостерігатися за умови систематичного та послідовного виконання вправ. Велике значення має тут компаньйона для фізичних занять – сусіда, члена сім’ї або опікуна.

Фізична активність людей похилого віку – рекомендації

Активність людей похилого віку, що застосовується регулярно і систематично, приносить результати у вигляді поліпшення самопочуття, меншої схильності до хвороб, підвищення імунітету та зміцнення організму. На що слід звернути увагу, щоб допомогти людині похилого віку мотивувати себе вести активний спосіб життя і регулярно займатися спортом?

  • визначте дні на тиждень, на які ви плануватимете заняття – це можуть бути спільні вправи, наприклад, прогулянка, похід у басейн або скандинавська ходьба або заняття з фізіотерапевтом;
  • узгоджувати діяльність з можливостями та станом здоров’я старшого – тут знадобиться консультація фахівця – лікаря або фізіотерапевта;
  • впроваджуйте зміни невеликими кроками, пам’ятаючи, що будь-яка діяльність краща, ніж відсутність діяльності взагалі.

Форми фізичної активності для людей похилого віку – практичні поради

Згідно з рекомендаціями ВООЗ рекомендується 150 хвилин помірної фізичної активності на тиждень. Який вид фізичної активності для людей похилого віку це означає на практиці? До помірно інтенсивних занять відносяться, наприклад, ходьба у швидшому темпі, їзда на велосипеді, прибирання, робота в саду або вигул собаки. Для людей похилого віку особливо важливі вправи, що зміцнюють м’язи і поліпшують загальний фізичний стан. Серед пропозицій щодо фізичної активності для людей похилого віку варто зазначити такі:

  • Скандинавська ходьба, тобто ходьба з палицями, що задіює все тіло із збереженням стійкості;
  • плавання, аквааеробіка та вправи в басейні – вони задіють багато груп м’язів і безтравматичні;
  • силові вправи на свіжому повітрі – тут чудово підійдуть вуличні тренажери, що включають такі тренажери, як велосипед;
  • комплекси вправ, що виконуються вдома – тут варто використовувати готові приклади, розроблені для людей похилого віку, або звернутися за консультацією до тренера або фізіотерапевта.

Варто пам’ятати, що люди похилого віку, позбавлені фізичної активності, особливо схильні до небезпечних для здоров’я наслідків відсутності фізичних вправ. Відповідні тренування уповільнюють несприятливі зміни в опорно-руховому апараті, покращують процеси пам’яті та самопочуття. В результаті це дозволяє людині похилого віку зберігати фізичну форму і незалежність до самої старості.

Спеціалізований будинок для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями у Львові – ЗАТИШОК

НАШІ ПОСЛУГИ

  • Догляд за лежачими хворими.
  • Реабілітація після інсульту та травми головного мозку.
  • Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера.
  • Догляд за людьми похилого віку.
  • Догляд за людьми з деменцією.
  • Цілодобовий догляд – допомога у пересуванні, одяганні, харчуванні, прогулянках, побутових заходах.
  • Догляд за людьми похилого віку з цукровим діабетом.
  • Догляд за пацієнтами з переломом шийки стегна.
  • Реабілітація після інсульту та інфаркту.
  • Реабілітація після перелому шийки стегна.
  • Послуги трансферу по Львову та області.
  • Міжнародне медичне перевезення.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380674504454

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.