Перейти до вмісту

Альцгеймера – профілактика та реабілітація

Будинок для людей похилого віку, які страждають на хворобу Альцгеймера

Хворобою Альцгеймера страждають люди старше 65 років, а після 80 років ризик значно зростає. Нині у всьому світі 40 мільйонів людей борються із цим захворюванням. Це нейродегенеративне захворювання, що викликає деградацію структури людського мозку, що призводить до змін у поведінці та втраті довготривалої пам’яті. Хворий страждає на особистісні розлади, що виявляються важким поведінкою різного характеру, від агресії до апатії. Спостерігається порушення повсякденної життєдіяльності та деменція, що перешкоджає нормальному функціонуванню. Ця проблема стосується не тільки самої людини, яка постраждала від хвороби, але і її сім’ї, якій доводиться стикатися з важкими ситуаціями психофізичного характеру. З цієї причини в багатьох випадках єдиним способом забезпечити постійний та належний догляд за пацієнтом є пошук будинку для людей похилого віку для хворих на Альцгеймер.

Складне рішення про передачу догляду літньої людини

Для родичів природно приймати важке рішення через емоційні та етичні міркування. Однак вони повинні змиритися з тим, що це найкраще рішення, як для людини, яка постраждала від цього захворювання, так і для себе. Саме тому для них так важливо знайти відповідну установу з догляду. Часта боротьба з почуттям провини має бути врівноважена почуттям правильності вибору.

Коли ви знаєте, що це найкращий вибір?

Рішення про поміщення пацієнта до будинку для людей похилого віку для хворих на хворобу Альцгеймера має прийматися після консультації з лікарем. При сумніві діагнозу слід правильно оцінити стадію захворювання та спільно обговорити умови та можливості лікування. Часто цей стан дозволяє вам безпечно функціонувати вдома, під наглядом членів вашої родини та за підтримки лікарів та медсестер. Альтернативою є направлення пацієнта у відповідний центр, інколи ж це єдиний варіант забезпечення належного цілодобового догляду. Зазвичай це відбувається, коли поведінка, викликана хворобою, починає становити загрозу безпеці літньої людини або її близьких.

Критерії вибору відповідного об’єкта

Залежно від потреб будинку престарілих приймають людей похилого віку з хворобою Альцгеймера на постійне або тимчасове проживання. Іноді практикуються реабілітаційні перебування тривалістю кілька тижнів, під час яких сім’я має час відпочити від постійних обов’язків, пов’язаних з доглядом. При виборі відповідної установи необхідно враховувати декілька аспектів:

  • Індивідуальний підхід до мешканця
  • Стандарти обслуговування
  • Дивне ставлення персоналу
  • Обсяг реабілітаційних заходів

Відвідування близьких

Гнучкий графік відвідування дуже важливий. У закладах з догляду та лікування хворих на Альцгеймер велику увагу приділяють частим контактам між сім’єю та літніми людьми. Відвідування завжди вітаються, тому що це найкращий спосіб активізуватися, тому установа, яка піклується про пацієнта, завжди має бути відкритою для приходу гостей. Такий візит також рекомендується кожній родині, яка вирішила скористатися послугами пансіонату. Це найкращий спосіб перевірити установу і переконатися в стандартах догляду. Варто звернути увагу на кількість співробітників у групі, тому що вона виражається у часі, який персонал здатний приділити кожному з пацієнтів.

Зручне розташування

Важливим аспектом є розташування будинку для людей похилого віку. Відстань від сімейного будинку має забезпечувати легкий доступ, у тому числі на громадському транспорті. Як і у випадку з пансіонатом Затишок у Львові, до якого буде зручно дістатися з усього Львова.

Смачно та корисно

Здавалося б, очевидним питанням є харчування, що надається на місці. У центрі мають бути власні об’єкти громадського харчування, досвідчені кухарі та смачне та різноманітне меню, яке забезпечить підопічних усіма необхідними харчовими цінностями. Належні санітарні умови та спосіб подачі страв мають велике значення для комфорту та якості перебування в пансіонаті. Сім’я повинна мати можливість супроводжувати їх під час їжі, а також повинна мати вплив на їжу, що подається з точки зору індивідуальних дієтичних рекомендацій.

Зручність та безпека

Приміщення повинні бути адаптовані до потреб людей похилого віку з обмеженими фізичними можливостями. Найкраще підійде одноповерхова будівля без архітектурних бар’єрів, із зручним виходом у сад, з широкими просторими інтер’єрами, обладнаними зручностями для інвалідів. Якщо тільки погода дозволяє, мешканці повинні мати можливість довго знаходитися на відкритому повітрі, з впливом сонячних променів. Відповідний, бажано електронний захист вхідних дверей не дозволить людям похилого віку безконтрольно залишити об’єкт.

Профілактика та реабілітація

Відповідна терапія дуже важлива при лікуванні людей із хворобою Альцгеймера. Вона має бути індивідуально адаптована до потреб даного пацієнта, але поєднуватися з діяльністю групи, залученням до соціальної сфери. Спільна участь у мистецьких заняттях, конкурсах, заходах на свіжому повітрі і, звичайно ж, релігійних обрядах допоможе активізувати літніх людей, які страждають на деменцію. Найбільш важливими є вправи, що активізують нейронні зв’язки, що відповідають за короткочасну та довготривалу пам’ять. У початковій стадії захворювання слід якнайбільше читати, намагатися вивчати нове, наприклад іноземну мову, якнайчастіше розмовляти з оточуючими або грати в логічні ігри. У випадках прогресування змін нейронному рівні практикуються заняття, взяті з дошкільної програми, оскільки психіка цих людей починає нагадувати дитячу. Така працетерапія ґрунтується на простих іграх на запам’ятовування, складанні кубиків та головоломок, вправах на дрібну моторику і часто включають зустрічі з тваринами.

Спеціалізований будинок для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями у Львові – ЗАТИШОК

НАШІ ПОСЛУГИ

  • Догляд за лежачими хворими.
  • Реабілітація після інсульту та травми головного мозку.
  • Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера.
  • Догляд за людьми похилого віку.
  • Догляд за людьми з деменцією.
  • Цілодобовий догляд – допомога у пересуванні, одяганні, харчуванні, прогулянках, побутових заходах.
  • Догляд за людьми похилого віку з цукровим діабетом.
  • Догляд за пацієнтами з переломом шийки стегна.
  • Реабілітація після інсульту та інфаркту.
  • Реабілітація після перелому шийки стегна.
  • Послуги трансферу по Львову та області.
  • Міжнародне медичне перевезення.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380674504454

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.