Перейти до вмісту

Цукровий діабет 1 – типу – причини?

Цукровий діабет 1 типу – чи можна з ним нормально жити?

Діабет 1 – типу, також відомий як ювенільний діабет, повністю інсулінозалежний. Чи можна із цим нормально жити? Як розпізнати це захворювання? Невже причини його походження невідомі? І що важливо, чи можна з ним жити щодо нормального життя, навіть незважаючи на те, що це невиліковне захворювання?

Діабет 1 – типу зовсім відрізняється від 2 – типу. І хоча це вкрай тяжке та підступне захворювання, при відповідній дієті, фізичній активності та правильному розрахунку інсуліну можна функціонувати максимально нормально, уникаючи при цьому побічних ефектів. З кожним роком кількість дітей із діагнозом діабет різко збільшується, проте причина досі невідома. Найбільші піки захворюваності припадає на вік від 10 до 12 років та від 16 до 19 років.

Звідки береться діабет 1 типу?

Діабет 1 типу – це захворювання, при якому імунна система не працює належним чином. Що це означає? Замість захисту організму ця система працює проти здорових клітин підшлункової залози, що руйнуються. Таким чином, підшлункова залоза, позбавлена бета – клітин, не здатна виробляти інсулін. Як наслідок, це призводить до порушень у роботі практично всього організму. І невідомо, чи це генетичними чинниками чи чинниками довкілля. Вважається, що цей тип діабету набагато частіше зустрічається у людей, чиї матері народжували після 40 років, у яких занадто рано почали вживати глютен, які відчувають стресові фактори, де спостерігається більша дія токсинів і коли виникає дефіцит вітаміну D. Часто поряд з розвитком діабету – типу, що є аутоімунним захворюванням, розвиваються і такі захворювання, як вітіліго, целіакія, вовчак, розсіяний склероз або ревматоїдний артрит.

Цукровий діабет 1 типу – причини

Діабет 1 – типу абсолютно не залежить від дієти, якої ви дотримуєтеся, та способу життя, якому ви віддаєте перевагу. Він може вразити як людину, яка піклується про себе та приділяє увагу здоровому харчуванню та фізичній активності, так і людині, яка веде малорухливий спосіб життя та обирає продукти з високим ступенем обробки. У разі цього діабету його розвиток обумовлено руйнуванням бета – клітин підшлункової залози, тобто клітин, відповідальних вироблення інсуліну. Весь процес захворювання відбувається поступово, і хоча людина і захворіла, хвороба спочатку не викликає жодних симптомів. Тому можна прожити багато років, не усвідомлюючи, що підшлункова залоза повільно руйнується. Лише коли близько 80% бета – клітин руйнуються, це дається взнаки і стають помітними перші симптоми. Схильність до розвитку діабету має генетичну основу та передається у спадок.

Які симптоми діабету 1 – типу?

Передусім слід усвідомлювати, що чим раніше буде виявлено захворювання, тим краще. До симптомів, які з’являються найчастіше і повинні викликати занепокоєння, як у батьків, так і у самих пацієнтів, відносяться: хронічна втома, постійна сонливість, відсутність апетиту і, як наслідок, різка втрата ваги. Дуже характерні надмірна спрага та часте сечовипускання. Ви також можете помітити холодні пальці, сухість у роті, проблеми зі зором або запах ацетону з рота. Інфекції інтимних зон часто зустрічаються у жінок.

Проведення тесту дає повну картину, що дозволяє поставити діагноз. Якщо рівень цукру в крові перевищує 200 мг/дл, у вас швидше за все діабет. Якщо додатково проводиться аналіз сечі та виявляється наявність глюкози та кетонових тіл, це дає повну та достовірну картину при первинній діагностиці. Якщо симптоми ігноруються, це затримує постановку діагнозу та початок відповідного лікування, яке є єдиним способом продовжити життя та функціонування. Надто пізнє виявлення захворювання може призвести до кетоацидозу, який є небезпечним для життя станом діабетиків.

Лікування діабету 1 – типу

Розвиток самого діабету залежить від швидкості руйнування бета – клітин підшлункової залози. Більшість дітей при виснаженні резерву інсуліну виникає так званий кетоацидоз. Його поява може призвести до коми. Ви повинні усвідомлювати, що ця хвороба є невиліковною і залишається з вами на все життя. Тому лікування ґрунтується на діяльності, при якій пацієнт намагається функціонувати так, щоб не призвести до діабетичних ускладнень.

Так у чому суть лікування? Насамперед необхідно вводити інсулін ззовні, оскільки організм не здатний виробляти його самостійно. Тут важливо правильно розрахувати дозу, щоб не призвести до занизького рівня цукру, але також забезпечити, щоб його було достатньо для запобігання занадто високому рівню. Іншим дуже важливим елементом, безумовно, є лікування у вигляді фізичних вправ. При цьому захворюванні правильний контроль рівня цукру в організмі та крові робить фізичні вправи найкращим вибором для всіх людей з діабетом. Крім того, дуже важливу роль відіграє і дієтичне лікування, тобто здорове, збалансоване та правильно розраховане харчування. Якщо дитина хвора, батько повинен бути належним чином навчений тому, як за нею чи нею доглядати, а коли дитина підросте, вона чи вона самостійно вживе дій, щоб функціонувати якомога нормально.

Перевірка рівня цукру в крові та введення інсуліну

Важливим приладом для перевірки рівня цукру в крові є глюкометр. Це невеликий пристрій, який має спеціальні смужки глюкометра, на які слід нанести краплю крові із попередньо проколотого пальця. На ринку доступні різні типи глюкометрів для діабетиків, які надзвичайно точні у своїх вимірах та забезпечують повністю надійні результати. Більше того, ринок розвивається з величезною швидкістю, а це означає, що є все більше сучасних технологічних пристроїв. Великою популярністю користуються датчики, які, на відміну від традиційних глюкометрів, позбавляють необхідності колоти пальці. Такий датчик вимірює концентрацію глюкози у тканинній рідині, а також забезпечує повний моніторинг перебігу захворювання.

Коли справа доходить до інсуліну, можна використовувати ручки, в яких є інсулін відповідного типу, і пацієнту слід ввести відповідну кількість. Однак, оскільки таке введення відбувається приблизно 4 – 5 разів на день, все більшої популярності набувають інсулінові помпи, завдяки яким можлива одна ін’єкція кожні три дні. Такий насос є своєрідною заміною підшлункової залози. Лікар програмує апарат так, щоб він вводив необхідну кількість інсуліну у потрібний час. Це рішення безперечно простіше і значно полегшує життя.

Немає сумнівів у тому, що діабет 1 – типу спочатку є смертним вироком для багатьох дітей, особливо для їхніх батьків. Однак якщо набути відповідних знань, а також дотримуватись дієти, зосередитися на активності та адекватному постачанні інсуліном, то можна жити відносно нормальним життям, не відмовляючись від жодних задоволень.

Спеціалізований будинок для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями у Львові – ЗАТИШОК

НАШІ ПОСЛУГИ

  • Догляд за лежачими хворими.
  • Реабілітація після інсульту та травми головного мозку.
  • Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера.
  • Догляд за людьми похилого віку.
  • Догляд за людьми з деменцією.
  • Цілодобовий догляд – допомога у пересуванні, одяганні, харчуванні, прогулянках, побутових заходах.
  • Догляд за людьми похилого віку з цукровим діабетом.
  • Догляд за пацієнтами з переломом шийки стегна.
  • Реабілітація після інсульту та інфаркту.
  • Реабілітація після перелому шийки стегна.
  • Послуги трансферу по Львову та області.
  • Міжнародне медичне перевезення.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380674504454

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.