Перейти до вмісту

Ефективна реабілітація після інсульту

Реабілітація після інсульту – причини інсульту

Інсульт – це ураження судин, спричинене порушенням кровопостачання головного мозку внаслідок закупорки або розриву артерії, що забезпечує мозок кров’ю. Погіршення стану хворого відбувається раптово. Протягом кількох хвилин настає втрата свідомості, виникає блювота, біль голови, геміплегія.

Як швидко розпочати реабілітацію після інсульту?

Оптимальний період реабілітації після інсульту – перші півроку з моменту захворювання. Це не означає, що в пізнішому періоді пацієнти не отримують суттєвої користі від реалізації реабілітаційної програми, але вона має бути інтенсивною та спрямованою на конкретні функціональні потреби пацієнта.

Реабілітаційні ефекти

Інтенсивні реабілітаційні та лікувальні заходи проводяться доти, доки не спостерігатиметься покращення навичок пацієнта. Потім розглядається зміна реабілітаційних методик, що застосовуються, або мети реабілітації (реалізація тренінгу компенсаційних стратегій, якщо є вказівки на те, що повне повернення обраних функцій буде неможливим).

Кінковий ефект реабілітації після інсульту залежить від кількох основних факторів:

  • розмір та локалізація ураження головного мозку в результаті інсульту,
  • соматичний стан хворого до хвороби,
  • момент початку лікування та реабілітації.

Реабілітація після інсульту в домашніх умовах

Перебування у спеціалізованому будинку для літніх людей залишається найкращим рішенням для пацієнта після інсульту. На жаль, з різних причин це завжди можливо. Потім слід подбати про зміцнення його здоров’я, використовуючи відповідні вправи та правильно підготувавши середовище хворого.

Ефективна реабілітація після інсульту полягає насамперед у систематичному виконанні різних видів вправ: не лише фізичних, а й розумових. До першої категорії відносяться заходи, спрямовані на підвищення рухливості пацієнта. Хоча ви можете виконувати їх самостійно, під час підбору конкретних вправ слід проконсультуватися з фахівцем.

Також надзвичайно важливо переформувати здатність виконувати основні повсякденні дії, такі як вдягання чи вмивання. Важливим елементом післяінсультної реабілітації є відновлення у пацієнта почуття незалежності.

Психіка хворого після інсульту

Перенесений інсульт має далекосяжні наслідки, з якими багато пацієнтів не в змозі впоратися. Втрата самостійності та неможливість виконувати колишні дії часто призводять до так званого постінсультної депресії. У хворого сильні негативні емоції, агресія чи покірність. Боротьба з цим типом депресії вкрай важлива – у хворих, які страждають на цей розлад, реабілітація після інсульту протікає дуже складно.

Синдром постінсультної втоми

Окрім згаданої вище постінсультної депресії, у багатьох хворих спостерігається так званий синдром постінсультної втоми (іноді його частиною є сама депресія). Його симптоми мають двоякий характер. З одного боку, вони впливають на фізичну підготовленість хворого, з другого – з його психічний стан. Синдром постінсультної втоми змушує організм неприродно швидко втомлюватися: хворий може втомитися вже після кількох вправ. Коли доходить до психічного стану, є деякі депресивні симптоми, описані вище.

Реабілітаційне перебування в будинку для людей похилого віку

Пропоновані перебування адаптовані до стану здоров’я, потреб та можливостей пацієнта. Мінімальна тривалість реабілітаційного перебування для людей, які перенесли інсульт, становить 30 днів із можливістю продовження до кількох місяців.

Метою перебування людей після інсульту є відновлення всіх функцій, втрачених внаслідок хвороби. Коли це неможливо, завдання фізіотерапевта полягає в тому, щоб навчити пацієнта іншим стратегіям руху, щоб він міг долати щоденне навантаження, незважаючи на свою інвалідність. Крім реабілітаційних процедур, для кожного пацієнта передбачені заняття з логопедом та психологом.

Реабілітаційне перебування для людей, які перенесли інсульт, складається з низки реабілітаційних заходів, у тому числі:

  • індивідуальні заняття з фізіотерапевтом, комплекс вправ підбирається індивідуально з урахуванням потреб пацієнта, у тому числі гімнастика біля ліжка хворого, дихальна гімнастика
  • екстероцептивна, тактильна, зорова та вербальна стимуляція, використання пропріоцептивних подразників, розтяжка, стимуляція суглобів – витягування та стиснення
  • вправи на силу м’язів
  • коригування ходи.

У нашому пансіонаті для людей похилого віку у Львові, ми пропонуємо неврологічну реабілітацію на основі сучасних терапевтичних та фізіотерапевтичних методів. У нас є спеціалізоване обладнання та кваліфікований та досвідчений персонал. Наші фізіотерапевти працюють з ерготерапевтом, нейропсихологом та логопедом. План терапії для кожного пацієнта визначається індивідуально після попередньої співбесіди. Реабілітаційний пансіонат у Львові – Затишок, як єдина установа у всьому Львові та Львівській області.

Спеціалізований будинок для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями у Львові – ЗАТИШОК

НАШІ ПОСЛУГИ

  • Догляд за лежачими хворими.
  • Реабілітація після інсульту та травми головного мозку.
  • Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера.
  • Догляд за людьми похилого віку.
  • Догляд за людьми з деменцією.
  • Цілодобовий догляд – допомога у пересуванні, одяганні, харчуванні, прогулянках, побутових заходах.
  • Догляд за людьми похилого віку з цукровим діабетом.
  • Догляд за пацієнтами з переломом шийки стегна.
  • Реабілітація після інсульту та інфаркту.
  • Реабілітація після перелому шийки стегна.
  • Послуги трансферу по Львову та області.
  • Міжнародне медичне перевезення.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380674504454

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.