Перейти до вмісту

Хронічна втома та проблеми зі сном

Чи є хронічна втома та проблеми зі сном хворобою?

Майже 75% пацієнтів страждають від хронічної втоми. У середньому кожна третя людина має проблеми зі сном. Сьогоднішній світ – це карусель, що швидко змінюється, в якій наше тіло, як американські гірки, не має перепочинку. Ми не відпочиваємо, не розслаблюємося, живемо у постійному стресі та зайнятості.

Одна робота змінює іншу, адже перемагає погоня за грошима та можливістю прожити гідне життя. Все це змушує нас почуватися надзвичайно втомленими. Як наслідок, це проявляється в ослабленні організму, болях у різних частинах тіла, а також порушення сну, оскільки, хоча людина і втомилася, вона не може заспокоїтися і заснути. Чи завжди цей стан пов’язаний із таким швидким життям? Чи не свідчать такі симптоми про те, що з організмом людини щось не так?

Так, постійна втома, біль у тілі або проблеми зі сном можуть бути симптомами захворювання, званого фіброміалгією. Це захворювання маловідоме і зустрічається дуже рідко, але його можна діагностувати за допомогою відповідних тестів. Цей стан все рідше трактують як винахід іпохондриків або істериків, але всерйоз розглядають як захворювання, яке потребує специфічного лікування.

Фіброміалгія – що це таке?

Фіброміалгія – хронічне ревматичне захворювання м’яких тканин, при якому спостерігається комплекс багатьох захворювань та супутніх симптомів, що потребують великої медичної діагностики. Це не запальне захворювання. Швидке розпізнавання симптомів та негайна допомога фахівців мають ключове значення, оскільки чим раніше воно буде виявлено, тим нижчим є ризик змін захворювання, які можуть вплинути на організм. Дуже часто людей з діагнозом фіброміалгія відносять до багатопрофільних пацієнтів, оскільки в діагностиці та лікуванні, крім ревматолога, необхідні також лікарі інших спеціалізацій.

Звідки взялося це захворювання – або про причини його виникнення

Причини цього захворювання невідомі. Хоча вважається, що воно тісно пов’язане з центральною нервовою системою, тобто головним та спинним мозком, де, крім іншого, виникають порушення нервової провідності. У людей із цим захворюванням часто спостерігаються проблеми з хребтом, численні травми чи артрити. Більше того, стресові ситуації також нейтрально впливають на організм людини і можуть бути однією з причин такого стану. Фіброміалгія пов’язана з ненормальними, дуже сильними болючими відчуттями, які практично непомітні для здорової людини. На жаль, оточуючі досі не розуміють цієї хвороби. Про це мало говорять, мало інформації, а це означає, що хворі часто впадають у депресію. Їх неправильно розуміє оточення, не сприймає суспільство, висміюють. Вони втрачають роботу, припиняють стосунки зі своїми партнерами та замикаються у собі. Немає сумніву, що це захворювання дуже тяжке, надзвичайно складне і неодмінно потребує великої допомоги фахівців різних спеціалізацій для надання допомоги хворому.

Як розпізнати захворювання – симптоми фіброміалгії

Ключовим симптомом, який можна помітити найшвидше, є біль у різних місцях тіла, які надзвичайно чутливі до дотику. Вона може мати різний характер: від тупого болю, через глибокий, пульсуючий, до пекучого. Хронічний скелетно-м’язовий біль може вражати все тіло чи окремі його частини. Більше того, у хворої людини спостерігаються порушення сну та постійне почуття втоми навіть після цілої ночі сну. Хворий також скаржиться на відчуття скутості тіла. Крім основних симптомів можуть виявлятися й інші супутні симптоми. Найбільш поширеними є: порушення серцевого ритму, проблеми зі шлунком, часте сечовипускання, синдром неспокійних ніг, коливання ваги, оніміння та поколювання в тілі. Крім того, пацієнти з цим захворюванням відчувають головний біль, занепокоєння та нервозність.

Як розпізнати захворювання – про діагностику фіброміалгії

Кращим способом діагностики цього стану є пальпація, яка повинна включати натискання на відповідні точки тіла. Якщо хоча б 11 з 18 пікселів викликають у пацієнта біль, у нього може бути діагностовано це захворювання. Крім того, дуже корисним приладом є долориметр – спеціалізований прилад, що вимірює інтенсивність болю. Пацієнти, які страждають на це захворювання, мають дуже низький больовий поріг. Більше того, при діагностиці фіброміалгії з’являється багатоосередковий скелетно-м’язовий біль, який зберігається протягом багатьох тижнів і не минає. Які аналізи слід здати при цьому захворюванні? Фактично, ніхто з них не може підтвердити, що це саме той стан, з яким має справу пацієнт. Найчастіше аналізи проводяться для виключення інших захворювань, таких як ревматоїдний артрит, ревматична поліміалгія, гіпотиреоз, рак або аутоімунні захворювання сполучної тканини. При постановці діагнозу дуже важлива співпраця лікарів кількох спеціалізацій, у тому числі ревматолога, невролога, ортопеда, а також гематолога та лікаря – інфекціоніста. Чим ретельніше буде обстежено пацієнта, тим більше шансів, що захворювання буде виявлено та лікування призначено досить швидко.

Чи можна вилікувати фіброміалгію?

Ключове значення має лише фармакологічне лікування, тобто. призначення знеболювальних, антидепресантів та протиепілептичних препаратів. Крім того, дуже важливу роль відіграють лікувальна фізкультура, водолікування, кріотерапія, а також ультразвукова терапія та фізичні вправи, у тому числі силові та аеробні вправи. Важлива також когнітивно-поведінкова терапія, використання нетрадиційних методів лікування, включаючи акупунктуру, медитацію, йогу, а також тай-чі та, що важливо, відповідну дієту, бажано безглютенову.

Придбання відповідного обладнання

Хоча конкретних способів вилікувати це захворювання не існує, крім прийому відповідних ліків, безумовно, варто подбати про відповідні сторони життя, щоб його якість була якомога кращою. Гігієна сну, безперечно, має вирішальне значення. Крім ліків, варто також придбати невеликі аксесуари, які допоможуть вам заснути та добре виспатися. Крім іншого, відмінно підійдуть зволожувачі повітря, оскільки дозволяють подбати про його якість і належну вологість, електричні грілки, які дуже корисні для забезпечення комфорту, а у разі пробудження світлові будильники, які є набагато кращим вибором, ніж класичні, відомі більшості з нас. Коли справа доходить до спорту, варто інвестувати в тренажери як маленькі, такі як скакалки, сходи, підвісні канати, так і великі, такі як велотренажери, електричні бігові доріжки та інші подібні рішення. Дієта та підтримання правильної ваги тіла також важливі. Варто мати кухонні ваги на кухні та ваги для того, щоб регулярно перевіряти свою вагу і не допускати збільшення.

Спеціалізований будинок для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями у Львові – ЗАТИШОК

НАШІ ПОСЛУГИ

  • Догляд за лежачими хворими.
  • Реабілітація після інсульту та травми головного мозку.
  • Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера.
  • Догляд за людьми похилого віку.
  • Догляд за людьми з деменцією.
  • Цілодобовий догляд – допомога у пересуванні, одяганні, харчуванні, прогулянках, побутових заходах.
  • Догляд за людьми похилого віку з цукровим діабетом.
  • Догляд за пацієнтами з переломом шийки стегна.
  • Реабілітація після інсульту та інфаркту.
  • Реабілітація після перелому шийки стегна.
  • Послуги трансферу по Львову та області.
  • Міжнародне медичне перевезення.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380674504454

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.