Перейти до вмісту

Когнитивні розлади при деменції

Інтелектуальні зусилля та когнітивні розлади при деменції

Деменція – це стан, при якому аномальна функція мозку проявляється порушенням когнітивних процесів і поведінки настільки, що викликає труднощі у виконанні повсякденних справ і роботі. Найбільш поширеною причиною деменції є хвороба Альцгеймера, але вона також може бути симптомом різних інших захворювань, таких як інсульт, хвороба Паркінсона або хвороба Гентінгтона.

Когнітивні розлади

Вони можуть полягати в порушенні пам’яті, що призводить до забування про зустрічі, втрату в знайомих місцях, втрату предметів, утруднення запам’ятовування осіб близьких. Іншим прикладом порушення роботи мозку при деменції є порушення виконавчих функцій, через що постраждалій людині може бути важко управляти фінансами, приймати рішення або планувати складні дії або керувати пристроями. Нерідкі труднощі чи невпевненість у використанні слів, помилки у мовленні, правописі та листі, збіднення мови. На додаток до вищезгаданих когнітивних розладів деменція також може бути пов’язана з порушеннями особистості та поведінки, такими як перепади настрою, втрата ініціативи та мотивації до дії або соціально неприйнятна поведінка. Людина, яка страждає на недоумство, відмовляється від старих інтересів, відмовляється від колишньої громадської діяльності. Всі ці симптоми можуть проявлятися у різній конфігурації, складаючи складну та неоднорідну картину захворювання.

Причини деменції

Причиною захворювань, що призводять до деменції, є прогресуючий дегенеративний процес головного мозку, наприклад, при хворобі Альцгеймера або ураженні головного мозку, пов’язаному з ішемією. Кожен людський мозок по-своєму чутливий до цих патологічних процесів. Індивідуальна стійкість мозку до ушкоджень називається резервом мозку. Завдяки цьому резерву мозок здатний компенсувати погіршення мозкової діяльності внаслідок прогресуючого захворювання. Мозковий резерв досі залишається маловивченим явищем. Відомо, що вища освіта та вищий соціально-економічний статус зумовлюють відносно пізню появу перших симптомів захворювання, незважаючи на високий ступінь ураження головного мозку.

Важливість розумових зусиль

Знання про когнітивний резерв використовувалися для створення реабілітаційних терапевтичних стратегій на основі розумових зусиль. Розумне зусилля слід розуміти не лише як шкільну освіту та заняття з терапевтом. Він складається з будь-якої діяльності, що вимагає інтелектуальної участі, наприклад, гра на музичному інструменті, рукоділля, збірка моделей, відвідування нових місць, прогулянка раніше невідомими стежками, гра в шахи і стратегічні ігри і, нарешті, рішення кросвордів або судоку. Будь-яка форма розваги, яка потребує мислення, використання лівої руки замість правої для правлої або виконання математичних операцій у пам’яті, а не на калькуляторі, може розглядатися як розумове зусилля, і таким чином.

Спеціалізований будинок для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями у Львові – ЗАТИШОК

НАШІ ПОСЛУГИ

  • Догляд за лежачими хворими.
  • Реабілітація після інсульту та травми головного мозку.
  • Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера.
  • Догляд за людьми похилого віку.
  • Догляд за людьми з деменцією.
  • Цілодобовий догляд – допомога у пересуванні, одяганні, харчуванні, прогулянках, побутових заходах.
  • Догляд за людьми похилого віку з цукровим діабетом.
  • Догляд за пацієнтами з переломом шийки стегна.
  • Реабілітація після інсульту та інфаркту.
  • Реабілітація після перелому шийки стегна.
  • Послуги трансферу по Львову та області.
  • Міжнародне медичне перевезення.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380674504454

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.