Перейти до вмісту

Комфортні умови проживання для людей похилого віку

Будинки для літніх людей у Львові «Затишок» – по догляду за літніми людьми

Суспільство старіє. Ця проблема стосується й України. В даний час мало хто може піклуватися про хвору літню людину 24 години на добу. Тому приймаються рішення про поміщення літньої людини до будинку для людей похилого віку. Що являють собою такі будинки? Якими є їх основні завдання і на що слід звернути увагу при виборі закладу для своїх близьких?

Будинки соціального забезпечення та приватний будинок для людей похилого віку – в чому різниця?

Як будинки соціального забезпечення, так і приватні будинки для людей похилого віку є альтернативою для літніх людей, які через вік, інвалідність або хвороби вимагають постійного догляду. Літні люди через відсутність сім’ї або недостатній час, наданий своїм близьким, не мають нікого, хто міг би про них подбати на постійній основі. Тому все більше людей вирішують жити у таких об’єктах. Характер та обсяг послуг, що надаються будинками престарілих та приватними будинками престарілих, практично однакові, проте між цими двома установами існує низка відмінностей. Основний із них – спосіб фінансування проживання мешканців. Будинки людей похилого віку зазвичай є установами місцевого самоврядування, і перебування людей похилого віку співфінансується з державних коштів. З іншого боку, будинки для людей похилого віку діють як бізнес, тобто є приватними підприємствами, де витрати на перебування повністю покриваються людиною похилого віку та її або її родичами. Ще однією відмінністю є спосіб керування об’єктом. У будинках соціального забезпечення, які під контролем місцевих органів влади, є директор або менеджер установи, тоді як у приватних будинках для людей похилого віку прийняття рішень залишається за особою, яка заснувала та управляє центром. Наступне – кількість місць у цій установі та час очікування надходження.

Приватні будинки для людей похилого віку менші за розміром і зазвичай вміщують до п’ятдесяти осіб, тоді як будинки соціального забезпечення вміщують близько ста осіб. Враховуючи, що суспільство старіє і людей післяпрацездатного віку стає дедалі більше, термін очікування надходження до ДПС може сягати кількох місяців. Якщо становище похилого віку дуже важке і час очікування місця тривалий, органи місцевого самоврядування шукають місце інших установах, які у безпосередній близькості. Відомо, що в державних будинках для людей похилого віку процедури більш тривалі і необхідні документи, а потім чекають на рішення. Помістити літню людину в приватний будинок для літніх людей трохи простіше, і іноді це можна зробити відразу. Якщо є місця в приватних установах та людина похилого віку згодна з умовами, прийом відбувається після підписання договору. Будь-хто, хто стикається з рішенням помістити близьку людину в таку установу, намагається вибрати ту, яка відповідатиме очікуванням та потребам літньої людини. Йдеться насамперед про забезпечення комфорту та почуття безпеки.

Основні завдання будинків для людей похилого віку

Будинки для людей похилого віку – це установи, де в більшості випадків літні люди залишаються на постійній основі. Вони мають бути підготовлені таким чином, щоб забезпечити мешканцям цілодобовий догляд. Мешканцями будинку для літніх людей є інваліди, літні та хронічно хворі люди. Будинок для людей похилого віку замінює сімейний будинок для людей похилого віку. Тому він повинен надавати спеціальні послуги з догляду та проживання. Послуги проживання включають надання місця для проживання, щоденного харчування та підтримання чистоти у житлових кімнатах та інших приміщеннях, доступних мешканцям будинку для людей похилого віку. Послуги з догляду включають: надання допомоги в основній життєдіяльності (при необхідності допомога в прийомі їжі, одяганні, вмиванні), догляд (у тому числі під час хвороби), допомога та догляд у дотриманні гігієни, забезпечення контакту з навколишнім середовищем та реабілітацію. Багато залежить від здоров’я та фізичної підготовки людей похилого віку. Чим більш залежний пацієнт, тим більший обсяг послуг. Мешканцям надається цілодобова допомога. Дуже важливим елементом є забезпечення мешканців соціалізації з іншими мешканцями, спільні лікувальні заходи та майстер-класи, а також заходи, що активізують людей похилого віку, звичайно наскільки дозволяє стан здоров’я.

На що слід звернути увагу при виборі будинку для людей похилого віку для людей похилого віку?

Перш ніж ухвалити це важливе рішення, слід ознайомитися із загальними принципами роботи будинків для людей похилого віку. Нам необхідно відповісти на ключові питання щодо наших очікувань та вимог. Ви також можете перевірити вибрані будинки для людей похилого віку, прочитавши думки спільноти про конкретну установу або записавшись на прийом. Проте є кілька важливих речей, куди слід звернути особливу увагу під час виборів. До таких найважливіших аспектів належать:

  • витрати – вам необхідно з’ясувати та визначити розмір витрат, оскільки перебування в будинку для літніх людей є платним. Корисно знати, що включає в себе ціна і чи є якісь додаткові витрати, наприклад, у разі погіршення стану здоров’я мешканця. Розміщення літньої людини в приватному будинку для людей похилого віку передбачає повне покриття щомісячних витрат літньої людини.
  • персонал будинку для людей похилого віку – слід перевірити, чи має персонал, який здійснює догляд за мешканцями, відповідну освіту та чи надаються послуги з догляду на високому рівні. Слід також звернути увагу на кількість персоналу у цьому відділенні (медсестер, осіб, які здійснюють догляд, ерготерапевтів, фізіотерапевтів). Чи достатньо цього і скільки працівників на одного мешканця? Дуже важливим параметром є інформація про те, чи пройшов персонал навчання по поводженню з людьми, які страждають на різні розлади та захворювання, що перешкоджають нормальному функціонуванню – наприклад хворобою Альцгеймера.
  • харчування – корисно знати, чи є в будинку для людей похилого віку власна кухня або використовується громадське харчування. Також слід визначити, чи адаптоване харчування до індивідуальних потреб людей похилого віку (дієтичні рекомендації або медичні рекомендації). Багато людей похилого віку страждають на хронічні захворювання, і в деяких випадках їм доводиться дотримуватися обмежувальної дієти. Також важливо, чи забезпечує установа триразове основне харчування протягом дня та легкі закуски та напої між їдою.
  • щоденний догляд – це широкий термін, що охоплює, у тому числі, питання, пов’язані з розпорядком дня (важливо знати, чи є в установі графік роботи і чи все виконується за планом, чи літні люди можуть робити все, що хочуть), повсякденна діяльність мешканців – варто дізнатися, чи організуються заняття та майстер – класи з терапевтами для активізації людей похилого віку, чи надається психологічна допомога. Щоденний догляд повинен також включати допомогу в діях, пов’язаних з особистою гігієною, користуванням туалетом, одяганням, їжею тощо.
  • візити – це не менш важливе питання. Слід визначити, чи проводяться відвідування цієї установи у певні дні, якщо так, то в які дні та чи обмежений час відвідування. Ідея полягає в тому, щоб визначити тривалість візиту та обговорити обставини, за яких ми можемо з’явитися на об’єкті без попередження.
  • стан об’єкта – увага також слід приділяти спільній естетиці об’єкта, благоустрою простору та території, чистоті. Це також ключові компоненти, завдяки яким ваша близька людина відчуватиме себе в установі як удома. Правильно підібрані кольори стін надають заспокійливу дію та створюють відчуття безпеки. Чистота свідчить про високий рівень організованості та ефективності цього об’єкта.
  • обладнання та витратні матеріали. Щоб забезпечити людям похилого віку найкращі умови, ми повинні переконатися, що в установі є обладнання, корисне у повсякденному житті (інвалідні коляски, милиці, ходунки,). Важливу роль також відіграють всі види засобів догляду та туалетного обладнання, а також такі пристрої, як ручки та кришки унітазів. Дуже важливо, щоб існуючі рішення забезпечували зручності, що покращують якість життя мешканців.

Кожен із вищеперелічених аспектів важливий. Як для людини, яка перебуватиме в установі, так і для сім’ї літньої людини. Чим більше запитань ми поставимо, чим більше відповідей отримаємо, тим спокійніше буде. Ми будемо впевнені, що обрали установу, яка задовольнить потреби літньої людини та забезпечить їй комфорт та почуття безпеки.

Спеціалізований будинок для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями у Львові – ЗАТИШОК

НАШІ ПОСЛУГИ

  • Догляд за лежачими хворими.
  • Реабілітація після інсульту та травми головного мозку.
  • Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера.
  • Догляд за людьми похилого віку.
  • Догляд за людьми з деменцією.
  • Цілодобовий догляд – допомога у пересуванні, одяганні, харчуванні, прогулянках, побутових заходах.
  • Догляд за людьми похилого віку з цукровим діабетом.
  • Догляд за пацієнтами з переломом шийки стегна.
  • Реабілітація після інсульту та інфаркту.
  • Реабілітація після перелому шийки стегна.
  • Послуги трансферу по Львову та області.
  • Міжнародне медичне перевезення.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380674504454

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.