Перейти до вмісту

Небезпека зимових прогулянок в літньому віці

Небезпека зимової морозної або не дуже погоди для літніх людей таїться в віковому погіршенні кровопостачання, уповільнення метаболізму, зниженою температурою тіла, слабкою фізичної активності, порушеною моторикою і запамороченнями.

Перепади температур

Небезпека зимової морозної або не дуже погоди для літніх людей таїться в віковому погіршенні кровопостачання, уповільнення метаболізму, зниженою температурою тіла, слабкою фізичної активності, порушеною моторикою і запамороченнями.

До того ж, люди у віці, як правила, менше споживають рідини, чому організм зневоднюється. Це при тому, що проблеми з сечовипусканням існують практично у кожного з них. Сухе повітря в опалювальній квартирі і морозний на вулиці викликають спрагу.

Її уталеніе гарячим чаєм створює додаткове навантаження на нирки. Це тим більш небезпечно, коли літня людина знаходиться на морозі.
Як наслідок, при виході для прогулянки на мороз літня людина має одягатися тепліше, ніж в активному віці, залишаючись на вулиці нетривалий час, щоб уникнути обмороження.

Стрибки атмосферного тиску

Плануючи прогулянку в морозний сонячний день, володар поважного віку не має право бути безтурботним. Прогноз погоди повинен стояти на одному з перших місць в його щоденному розкладі.

Стрибки атмосферного тиску впливають на зміну кров’яного і внутрішньочерепного тиску. У літньому віці це небезпечно запамороченнями, втратою орієнтації, порушенням рухової активності. Під час прогулянок це особливо загрожує падінням і травмуванням. Яких, втім, можливо уникнути, прийнявши необхідні ліки і залишившись вдома.

Обережно – ожеледь!

Зимовий ожеледь лякає людини в будь-якому віці. Але в зрілому небезпека падіння підстерігає навіть на утоптаному сніговому покриві. Це пов’язано знову ж із загальними віковими змінами, але чреваті переломами кінцівок вже через зміни кісткової системи. Говорячи про переломах, найбільше викликає побоювання перелом шийки стегна. Хоча інші проблеми при падінні небезпечні не менш.

З огляду на вікові проблеми із зором, прогулянки в зимовий короткий світловий день слід планувати в першу половину дня.

Тому, плануючи вихід на зимову прогулянку, слід передбачити зручне взуття з протиковзкою підошвою і підтримати себе додатковим засобом опори, припустимо, паличкою. Штучне освітлення вулиць додає небезпека падіння і небажаних переломів.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.