Перейти до вмісту

Правила для здоров’я травлення людей похилого віку

Як подбати про травну систему в похилому віці?

Старіння – це процес, який зачіпає всі тканини та органи людського тіла, це стосується і травної системи. Літні люди можуть боротися з різними проблемами травлення, тому варто дотримуватись правил, які покращать роботу шлунка, кишечника та печінки.

Процес старіння зачіпає всі тканини та органи травної системи. Все починається в роті: дегенерація смакових рецепторів і нюхових волокон призводить до того, що люди похилого віку більше не відчувають запах і смак їжі, що в свою чергу, може спонукати їх тягтися до все більшої кількості спецій і солі. З віком перистальтика кишечника уповільнюється, що збільшує ризик здуття живота, газів та запорів. Кількість травних ферментів також природно зменшується, внаслідок чого організм перетравлює їжу повільніше і менш ефективно.

3 правила здоров’я травлення

Всі ці фактори негативно впливають на здоров’я та роботу травної системи у людей похилого віку. Тому варто дотримуватися кількох простих правил, щоб забезпечити його ефективну роботу!

Їжте легкозасвоювану їжу

Зі щоденного меню слід виключити продукти, просмажені у фритюрі, жирне м’ясо, м’ясне асорті та паштети, тваринні жири (сало, бекон), продукти високого ступеня обробки та напівфабрикати. У раціон повинні входити нежирний птах, риба, рослинні жири, якісні молочні продукти та клітковина. Найкраще їсти страви, приготовані (у тому числі на пару) або запечені у фользі без додавання жиру. У нашому будинку для людей похилого віку ми надаємо велике значення тому, щоб наші пацієнти харчувалися смачною, корисною та легкою їжею!

Захистіть печінку

Це орган, необхідний підтримки всіх функцій травної системи. Йому шкодить не тільки жирна, їжа, що важко перетравлюється, але і вживання алкоголю або прийом деяких ліків. Тому найкраще обмежити вживання алкоголю до мінімуму і завжди консультуватися з лікарем під час прийому ліків, щоб знизити ризик побічних ефектів.

Пам’ятайте про здорові звички

Існують способи природним чином «підвищити» роботу травної системи. Немає кращих ліків від почуття розпирання та здуття живота, ніж фізичні вправи – регулярні фізичні навантаження стимулюють роботу кишечника і допомагають позбутися травного дискомфорту. Травній системі для правильного функціонування необхідна вода – тому пити потрібно багато, не менше 2 – 3 літрів води на день. Ви також можете використовувати трави, наприклад ромашку або м’яту, які допоможуть при здутті живота та газах.

Звичайно, потрібно пам’ятати про регулярні аналізи – загальний аналіз крові, УЗД черевної порожнини, а іноді й дослідження печінки. Це є ключовим елементом профілактики різних захворювань травної системи, у тому числі раку.

Спеціалізований будинок для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями у Львові – ЗАТИШОК

НАШІ ПОСЛУГИ

  • Догляд за лежачими хворими.
  • Реабілітація після інсульту та травми головного мозку.
  • Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера.
  • Догляд за людьми похилого віку.
  • Догляд за людьми з деменцією.
  • Цілодобовий догляд – допомога у пересуванні, одяганні, харчуванні, прогулянках, побутових заходах.
  • Догляд за людьми похилого віку з цукровим діабетом.
  • Догляд за пацієнтами з переломом шийки стегна.
  • Реабілітація після інсульту та інфаркту.
  • Реабілітація після перелому шийки стегна.
  • Послуги трансферу по Львову та області.
  • Міжнародне медичне перевезення.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380674504454

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.