Перейти до вмісту

Стадія серцевої недостатності

Серцева недостатність у людей похилого віку

Серцева недостатність стає все більш серйозною проблемою. З нею все частіше борються люди похилого віку, які потребують особливого догляду. Що має пам’ятати няня? Які проблеми серцевої недостатності у людей похилого віку?

Що таке серцева недостатність?

Серцева недостатність іноді помилково плутають із недостатністю кровообігу. Чим саме вони відрізняються? В основі недостатності кровообігу це порушення кровотоку. Вони виникають внаслідок неправильної роботи серця. З іншого боку, серцева недостатність, яку іноді називають епідемією 21 століття, є набором симптомів, що виникають в результаті неправильної будови і функції серця. Це означає, що серце просто не може перекачувати достатню кількість крові або робити це тільки за рахунок збільшення тиску наповнення.

Як розпізнати серцеву недостатність у літньої людини?

Іноді навіть правильний діагноз серцевої недостатності у людини похилого віку стає проблемою. Найважливішим тестом, що може це підтвердити, є ехокардіографія, тобто. луна серця.

На жаль, на думку фахівців, частота серцевої недостатності збільшується з віком. Саме тому варто знати, на які перші симптоми та нездужання скаржаться люди похилого віку. До них належать:

  • задишка та швидка стомлюваність, що виникають при фізичному навантаженні або навіть у стані спокою;
  • припухлість і набряк навколо кісточок, гомілок;
  • часте сечовипускання вночі.

Увага! Навіть якщо ваш підопічний скаржиться на подібні симптоми, це не обов’язково означає, що він має захворювання. Дуже часто такі проблеми мають інші джерела, які можна усунути зміною способу життя та медичною допомогою. Особливо варто звернутися до фахівця, якщо у літньої людини низька фізична підготовка, вона страждає на ожиріння або приймає певні ліки.

Причини серцевої недостатності у людей похилого віку

Розрізняють два основні типи серцевої недостатності: систолічну та діастолічну. Що може спричинити? У той час як серед пацієнтів віком до 75 років найчастішою причиною є серцевий напад, у людей похилого віку це може бути:

  • гіпертрофія міокарда,
  • гіпертонія,
  • втрата клітин серцевого м’яза,
  • міокардит,
  • клапанні вади,
  • кардіоміопатії.

Стадія серцевої недостатності

Існує багато способів оцінити ступінь виразності серцевої недостатності у людей похилого віку. Для цього ви можете, наприклад, перевірити, яку відстань він може подолати і на скільки він може піднятися. Другий метод полягає у порівнянні його повсякденної поведінки з однією із загальних класифікацій.

На початковому етапі літня людина може займатися фізичними навантаженнями без будь-яких обмежень; немає задишки, відчуття прискореного серцебиття чи раптової втоми.
Потім хворий починає скаржитися на легкий дискомфорт лише за фізичного навантаження.
Коли його стан погіршується, неприємні симптоми стають ще інтенсивнішими і можуть бути спровоковані дуже невеликою активністю.
У пацієнтів з серцевою недостатністю, що далеко зайшла, симптоми зберігаються навіть у стані спокою. Вони вимагають ще більш дбайливого, уважного догляду, особливо коли стан не покращується навіть за спеціалізованої терапії.

Коли може погіршитися серцева недостатність у людей похилого віку?

Цікаво, що є кілька факторів, які можуть спричинити погіршення або появу симптомів серцевої недостатності у людей похилого віку. Багато хто з них можна легко усунути або вилікувати. Ось чому так важливо няньки уважно стежити за поведінкою підопічного. На що слід звернути особливу увагу?

Наприклад, надмірне вживання солі, вживання деяких ліків, зловживання алкоголем, надмірне вживання рідини, що при такому стані може завдати шкоди. Особливо у випадку серцевої недостатності, що далеко зайшла, не слід випивати більше 1,5 літрів напою на добу. На жаль, деякі звички дуже важко змінити. Відмовитися від соління, кинути палити чи змінити звички в їжі – це справжній виклик. Зокрема, може бути корисна підтримка няні, яка допоможе дотримуватися нових правил та інструкцій.

Тому, як і за багатьох інших захворювань, дуже важливо змінити свій раціон. Фахівець розповість, як організувати харчування для людей похилого віку, які страждають на серцеву недостатність. Це також допоможе виявити інші негативні подразники, що впливають на їхній стан. До них належать інфекція або ниркова недостатність.

Серцева недостатність у людей похилого віку. Порада для няні

Ключ до успіху – терпіння та налагодження співпраці з літньою людиною, яка страждає на серцеву недостатність. Тільки після цього нянька може вільно запроваджувати рекомендації лікаря. Однією з її найважливіших завдань стежитиме за тим, щоб підопічні регулярно та у відповідних дозах приймали прописані ліки. Про що ще варто пам’ятати у щоденному догляді за хворою людиною похилого віку? Ось деякі речі, які можуть зробити його життя кращим.

Фізична активність

Серцева недостатність у людей похилого віку буває стабільною та хронічною? Не треба надто обмежувати його активність. Обережність слід виявляти лише при погіршенні симптомів. У крайніх випадках частого відпочинку та зниження інтенсивності буває недостатньо. Іноді людині похилого віку краще трохи полежати в ліжку.

Чому вправи такі важливі? Будь-яка форма руху допоможе зберегти фізичну форму і запобігти збільшенню м’язової маси, що може негативно позначитися на стані пацієнта.

Але як практикувати це безпечно? Найкраще вводити прості, легкі вправи або улюблені заняття похилого віку після консультації з лікарем. Вони мають виконуватися лише під наглядом. Неприпустимо навіть піднімати важкі вантажі.

Контроль ваги

Дуже важливо постійно стежити за вагою підопічного. Найкраще робити це щодня після пробудження. Увага! Про будь-які істотні зміни вашої ваги, такі як збільшення у вазі на 2 кг і більше за 3 дні, слід повідомляти свого лікаря. Саме тому такі перевірки не повинні відбуватися рідше двох разів на тиждень.

Уникнення певних ситуацій

Старі люди з серцевою недостатністю не повинні зазнавати стресових ситуацій. Чого ще краще уникати? Над усе:

  • високогірні місця;
  • зони з підвищеною вологістю та підвищеною температурою повітря;
  • тривалі автомобільні або залізничні поїздки, здійснені в одному положенні.

Спеціалізований будинок для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями у Львові – ЗАТИШОК

НАШІ ПОСЛУГИ

  • Догляд за лежачими хворими.
  • Реабілітація після інсульту та травми головного мозку.
  • Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера.
  • Догляд за людьми похилого віку.
  • Догляд за людьми з деменцією.
  • Цілодобовий догляд – допомога у пересуванні, одяганні, харчуванні, прогулянках, побутових заходах.
  • Догляд за людьми похилого віку з цукровим діабетом.
  • Догляд за пацієнтами з переломом шийки стегна.
  • Реабілітація після інсульту та інфаркту.
  • Реабілітація після перелому шийки стегна.
  • Послуги трансферу по Львову та області.
  • Міжнародне медичне перевезення.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380674504454

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.