Перейти до вмісту

Симптоми ішіасу та лікування

Ішіас – хвороблива проблема

Воно приходить раптово, у найнесподіваніших ситуаціях. Виявляється гострим, колючим, сильним болем, що розповсюджується по сідницях і стегнах, часто настільки сильним, що ви не можете рухатися. Ішіас, оскільки ми говоримо про нього, є одним із найпоширеніших больових станів, пов’язаних з поперековим відділом хребта. Як боротися з ішіасом і що робити, щоб уникнути його повторення, ми обговоримо в наступній статті.

Що таке ішіас?

Для появи ішіасу іноді достатньо одного різкого руху, наприклад, при підйомі, нахилі, спотиканні або швидкому вставанні з ліжка. Найчастіше виникає у людей, у яких ослаблення м’язового корсету, навантаження хребта або дегенеративні зміни призвели до зміщення диска. В результаті цього зсув відбувається здавлення сідничного нерва і виникнення неврологічної симптоматики у вигляді: болів у спині, остеохондрозі, підвищеної напруги м’язів, спричиненого болем, порушень чутливості у вигляді поколювання та печіння, а також навіть парези кінцівок.

Симптоми ішіасу

Під час нападу ішіасу у хворого виникають дуже характерні симптоми. Найчастіше іррадіюючий біль локалізується там, де проходить сідничний нерв. Людина, яка страждає на ішіас, зазвичай відчуває біль у нижній частині хребта, яка може іррадіювати в сідницю, а також у задню частину стегна, ікру або стопу. Біль, викликаний ішіасом, посилюється вночі і за найменшого руху.

Види ішіасу

За характерними симптомами виділяють кілька основних типів ревматоїдного артриту:

  • стегновий біль,
  • поперековий радикуліт,
  • плечовий радикуліт (також відомий як плечовий ішіас).

Що робити при нападі ішіасу?

1. Знайдіть зручне положення.

Для зменшення болю, пов’язаного з тяжкістю ішіасу, рекомендується знайти положення, яке дозволить розвантажити пригнічену частину сідничного нерва. Попри поширену думку, це не завжди позиція лежачи. Зазвичай допомагає лягти на спину на стійкий жорсткий матрац (із зігнутими в кульшових та колінних суглобах ногами – так зване положення стільця). Однак багато людей вважають за краще стояти, рятуючи хвору ногу або сидіти в найбільш зручній для себе позі.

2. Використовуйте знеболювальні.

У разі сильного нападу ішіасу варто використовувати нестероїдні протизапальні та знеболювальні препарати.

3. Зігрівати чи лікувати.

Ви також можете лікувати ішіас домашніми засобами. Нанесення знеболювальної та протизапальної мазі на хворе місце та масування його може принести полегшення. Такий масаж, що зігріває, розслабить напружені м’язи. Також можна використовувати холодотерапію за допомогою холодного компресу – під впливом низької температури вивільняються ендорфіни, що мають анестезуючу дію.

4. Сходіть до лікаря.

Кожен напад гострого болю в спині повинен спонукати нас перевірити стан хребта у фахівця. Для діагностики ішіасу лікар запитає про вид недуги, чи виник він уперше, як часто і за яких обставин рецидивує. Він перевірить, де і коли болить найбільше. Він проаналізує, що викликає ішіас. Він запитає про будь-які раніше діагностовані дегенеративні захворювання хребта, грижі дисків, травми хребта. У разі сумнівів він порекомендує додаткову діагностику, наприклад рентгенографію, магнітно-резонансну томографію або комп’ютерну томографію. Він також може порекомендувати тест швидкості нервової провідності.

При лікуванні ішіасу фахівець підбирає препарати залежно від вираженості болю. Зазвичай знеболювальні комбінують із препаратами, що розслабляють напругу параспінальних м’язів. Якщо у вас проблеми зі сном, ваш лікар може також розглянути можливість призначення седативних та снодійних засобів. У деяких випадках він може призначити вітаміни групи у вигляді ін’єкцій. Коли біль нерва не вщухає, препарати змінюють на сильніші.

5. Не забувайте про реабілітацію!

Полегшення болю не означає закінчення лікування. Час на реабілітацію, яка дозволяє значно зменшити біль та запобігти подальшим нападам ішіасу. Мета лікування насамперед: покращити стабілізацію та рухливість хребта, зміцнити стабілізуючі м’язи, розслабити контрактуру. Хороші результати дає нагрівання, наприклад сульфідні ванни, грязьові компреси, електричний струм, магнітне поле, лазерне випромінювання або іонофорез. Мануальна терапія часто використовується у фізіотерапії ішіасу. Вправи та види лікування повинні щоразу підбиратися під індивідуальні можливості та стан хворого – не існує однієї універсальної та безпечної для всіх терапії ішіасу.

Хірургічне лікування ішіасу

У деяких випадках гострого ішіасу необхідно розглянути можливість хірургічного лікування. Таке лікування ішіасу найчастіше вирішується, коли інші методи лікування, наприклад, регулярна фізіотерапія, виявилися неефективними або виникли ускладнення.

Запобігання рецидиву ішіасу

Щоб ішіас не повернувся у майбутньому:

  • уникати різких рухів, різких поворотів та поворотів;
  • звертайте увагу на правильну поставу під час підйому ваги (не забувайте присідати і утримувати предмет, що переноситься, близько до тіла обома руками);
  • замініть сумочку рюкзаком, носіть покупки, рівномірно розподілені у двох сітках;
  • при тривалому стоянні переносити вагу тіла з ноги на ногу;
  • виконувати в домашніх умовах вправи, рекомендовані фізіотерапевтом;
  • іноді використовуйте процедури, які допоможуть вам довше залишатися в хорошій формі.

Хочете вилікувати ішіас? Втомилися від болю, викликаного стиском сідничного нерва? У нашому реабілітаційному Пансіонаті – Затишок у Львові, ми пропонуємо повний спектр процедур, що використовуються при реабілітації ішіасу, у тому числі сульфідні ванни, грязьові процедури, фізіотерапію та мануальну терапію. Це також чудовий спосіб запобігти біль у попереку.

Спеціалізований будинок для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями у Львові – ЗАТИШОК

НАШІ ПОСЛУГИ

  • Догляд за лежачими хворими.
  • Реабілітація після інсульту та травми головного мозку.
  • Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера.
  • Догляд за людьми похилого віку.
  • Догляд за людьми з деменцією.
  • Цілодобовий догляд – допомога у пересуванні, одяганні, харчуванні, прогулянках, побутових заходах.
  • Догляд за людьми похилого віку з цукровим діабетом.
  • Догляд за пацієнтами з переломом шийки стегна.
  • Реабілітація після інсульту та інфаркту.
  • Реабілітація після перелому шийки стегна.
  • Послуги трансферу по Львову та області.
  • Міжнародне медичне перевезення.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380674504454

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.