Перейти до вмісту

Як уникнути важких захворювань людям похилого віку

Ракові захворювання людей похилого віку

На жаль, літній вік є одним із факторів ризику розвитку раку – причому у людей похилого віку рак зазвичай виявляється на пізніх стадіях, коли ефективне лікування утруднене. Які види раку найчастіше зустрічаються у людей похилого віку? Що вам потрібно про них знати?

Захворюваність на рак збільшується з віком – у цьому немає жодних сумнівів. За деякими статистичними даними, приблизно 60-70% онкологічних хворих старше 60 років. Різні види раку також є одними з найчастіше діагностованих захворювань серед населення старшого віку – після кардіологічних, дегенеративних та кістково-суглобових захворювань та другою за поширеністю причиною передчасної смерті (після хвороб серця).

Які конкретні види раку найбільш поширені у людей похилого віку?

Колоректальний рак – зростання захворюваності після 80 років, фактори ризику включають, серед іншого: нестачу клітковини в раціоні, низька фізична активність та куріння можуть виявлятися, наприклад, частими запорами та болями в животі.
Рак молочної залози – найчастіше зустрічається у жінок віком від 50 до 75 років, велике значення для його розвитку має генетична схильність, проявляється виникненням пухлин та потовщень у тканині молочної залози.
Рак простати – зустрічається переважно у чоловіків віком від 70 років, пов’язаний з гіпертрофією тканини простати. Це може виявлятися, серед іншого: проблеми з сечовипусканням та біль унизу живота.
Рак легень – найчастіше зустрічається у людей старше 60 років, основним фактором ризику є куріння. Воно проявляється, серед іншого, хронічна захриплість голосу, тривалий кашель, а в занедбаних стадіях – ще й кровохаркання.
Хронічний лімфоцитарний лейкоз – зустрічається переважно у людей похилого віку старше 60 років, швидше за все має генетичну основу, найчастіше виявляється при планових аналізах крові.
Рак значною мірою можна запобігти. Для цього слід вести здоровий спосіб життя – пам’ятати про збалансоване харчування, фізичну активність та регулярні огляди. Літні люди повинні здавати основні аналізи крові та сечі один раз на рік. Жінкам слід пам’ятати про профілактичну мамографію та цитологію, чоловікам – про УЗД простати. Необхідно регулярно проходити колоноскопію, рентгенографію грудної клітки та УЗД черевної порожнини. Багато видів раку, якщо їх виявити досить рано, можна ефективно лікувати!

Спеціалізований будинок для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями у Львові – ЗАТИШОК

НАШІ ПОСЛУГИ

  • Догляд за лежачими хворими.
  • Реабілітація після інсульту та травми головного мозку.
  • Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера.
  • Догляд за людьми похилого віку.
  • Догляд за людьми з деменцією.
  • Цілодобовий догляд – допомога у пересуванні, одяганні, харчуванні, прогулянках, побутових заходах.
  • Догляд за людьми похилого віку з цукровим діабетом.
  • Догляд за пацієнтами з переломом шийки стегна.
  • Реабілітація після інсульту та інфаркту.
  • Реабілітація після перелому шийки стегна.
  • Послуги трансферу по Львову та області.
  • Міжнародне медичне перевезення.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380674504454

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.