Перейти до вмісту

Зберегти пам’ять людям похилого віку – рекомендації

Як зберегти пам’ять людям похилого віку? Рекомендації працівників будинку для людей похилого віку у Львові

З роками людське тіло змінюється у чисто фізичному плані. Тому у людей похилого віку можуть виникнути проблеми як із турботою про свій фізичний, так і про психічний стан. Зокрема, у них погіршується пам’ять, на що у певному віці скаржиться справді великий відсоток чоловіків та жінок. Але на щастя, є кілька способів зробити вашу пам’ять більш гнучкою і покращити її функціонування, щоб ви могли насолоджуватися її добрим станом набагато довше. Ми розпитали про них співробітників будинку для людей похилого віку. На підставі їхніх висловлювань ми розробили чотири методи турботи про пам’ять – одночасно ефективні та відносно прості у реалізації.

Чому варто внести в життя літню людину кілька звичок, які дозволять їй покращити пам’ять? Є щонайменше кілька причин. Насамперед, це дозволяє почуватися набагато краще. Літня людина, яка все пам’ятає, більш охоче бере участь у суспільному житті та з надією дивиться у майбутнє. Він також набагато самостійніший і незалежніший. Це також полегшує ухвалення рішення про інші види діяльності. Добра пам’ять спонукає жити і пізнавати світ далі. Тому важливо подбати про це. Тим більше, що це зовсім не так вже й складно, а правильна профілактика дозволяє ефективно запобігти прогресу старіння мозку. То що ж рекомендують люди, для яких цілодобовий догляд за людьми похилого віку не тільки робота, а й захоплення?

1. Вправи на згадку

Пам’ять тренує, насамперед, регулярне використання інформації, що вже є у людини, яку можна викликати для потреб конкретної ситуації. Тому однією з найефективніших вправ для нього є проста розмова в компанії інших людей. Особливо той, який змусить старшу людину підняти тему, що його цікавить. Пам’ять також можна тренувати, читаючи книги і ширше стикаючись із культурою.

Співробітники будинків для людей похилого віку дуже часто включають вправи на запам’ятовування у повсякденне життя людей похилого віку без їх відома. Під час цілодобового догляду за людьми похилого віку вони просять людей похилого віку запам’ятовувати номери телефонів або списки покупок, а також повторювати більш короткі фрагменти тексту. Такі тривіальні справи можуть зайняти розум людини похилого віку і тим самим зупинити деградацію її здатності запам’ятовувати.

2. Кросворди

Часто найочевидніші рішення виявляються найефективнішими. Така справа з кросвордами, які стимулюють запам’ятовування, а також дозволяють проникнути вглиб пам’яті в пошуках нових паролів. Кросворди дійсно покращують роботу мозку і, до речі, для багатьох людей похилого віку є дійсно приємним способом проведення часу. Турбота про пам’ять не повинна бути обов’язком – тільки тоді ви зможете зберегти в ній регулярність, а отже, і високий рівень ефективності.

3. Здорове харчування

Правильне збалансоване харчування – це одна з тих речей, які має включати цілодобовий догляд за людьми похилого віку. Існує безліч мінералів і вітамінів, які мають унікальний вплив на покращення пам’яті. Йдеться насамперед про мідь, залозу, вітаміни групи В, вітамін С і D, а також про цинку. Тому дієта для людей похилого віку повинна їх передбачати. Необхідно пам’ятати, що воно має бути адаптоване до стану здоров’я та можливих рекомендацій лікаря. Варіант для людей з украй непереносимістю їжі – це, звичайно, добавки. Однак у першу чергу завжди слід вказувати значення стандартних прийомів їжі, і лише в крайньому випадку доходити до тих, що укладені в таблетки.

4. Підтримка хорошої фізичної форми

Всупереч зовнішньому вигляду, регулярні фізичні вправи також можуть багато сказати в контексті розумової підготовки. Вони покращують оксигенацію всього тіла, а значить і мозку, одночасно стимулюючи ті області, які відповідають за пам’ять. Зрозуміло, вид і інтенсивність фізичної активності повинні підбиратися адекватно потребам і очікуванням конкретної людини, а й просто вік. Найбезпечніше в цьому випадку робити ставку на ходьбу або їзду велосипедом – обов’язково в помірному темпі. Будь-які інші вправи (особливо ті, які спонукають вас проводити час на свіжому повітрі) також принесуть користь. Особливо якщо вони зосереджені на диханні. Важливо, що фізичні вправи вплинуть як пам’ять. Вони також покращать ваш настрій та знизять стрес. Саме тому будь-який цілодобовий догляд за людьми похилого віку повинен їх враховувати.

Короткий зміст

Турбота про пам’ять має стати обов’язковим елементом цілодобового догляду за людьми похилого віку, що підтвердять співробітники кожного будинку для людей похилого віку. На щастя – це не один із найскладніших. Що важливо, його можна включити у повсякденну діяльність, а впровадження пов’язаних з ним звичок та правил позитивно вплине і на інші сторони життя людини похилого віку. Пам’ятайте, що мозок – найважливіший орган людського тіла. Тому турбота про його ідеальний стан є основою, від якої не можна відмовлятися. Навіть якщо старший сам не бажає змінювати свої звички та звички.

Спеціалізований будинок для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями у Львові – ЗАТИШОК

НАШІ ПОСЛУГИ

  • Догляд за лежачими хворими.
  • Реабілітація після інсульту та травми головного мозку.
  • Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера.
  • Догляд за людьми похилого віку.
  • Догляд за людьми з деменцією.
  • Цілодобовий догляд – допомога у пересуванні, одяганні, харчуванні, прогулянках, побутових заходах.
  • Догляд за людьми похилого віку з цукровим діабетом.
  • Догляд за пацієнтами з переломом шийки стегна.
  • Реабілітація після інсульту та інфаркту.
  • Реабілітація після перелому шийки стегна.
  • Послуги трансферу по Львову та області.
  • Міжнародне медичне перевезення.

uarenamed@gmail.com – для клієнтів

+380674504454

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Будинок престарілих «Затишок»

м. Львів, вул. Зелена, 208

Залиште заявку

Залиште свій номер телефону і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом.